1 kwietnia w Tychach rusza miejska wypożyczalnia rowerów. Jakie nowości w tym sezonie? Sprawdź

Klasyczne, cargo, tandemy, dla dzieci czy na trzech kołach. Łącznie - 60 sztuk, rozstawionych na 7 stacjach. Do tego gwarancja dezynfekcji i jasne, przejrzyste zasady korzystania. Tyski Rower Miejski rozpoczyna nowy sezon!

Jowej2

Darmowa aplikacja TNextBike dostępna jest w sklepie Google i AppStore. Aby skorzystać z roweru - wystarczy ją pobrać i postępować według prostych, intuicyjnych wskazówek. Specjalny kod QR należy zeskanować, aby odblokować pojazd. Rowery czekają na klientów na wyznaczonych stacjach.

Ceny rowerów - pozostają bez zmian. Wystarczy założyć, aktywować i co ważne - zasilić konto kwotą 10 złotych, z której będą finansowane przyszłe wyprawy. Pierwsze 15 minut jest bezpłatne. Potem opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem - od złotówki za pierwszą godzinę, 2 zł za drugą, 3 zł za trzecią do 4 złotych za każdą kolejną rozpoczętą godzinę.

Po zakończeniu przejazdu, rower należy zostawić na jednej ze stacji. Warto zaznaczyć, że jednoślady można wypożyczać i zwracać także w katowickim City By Bike, chorzowskim KajTeroz i na stacjach systemu w Sosnowcu, Gliwicach, Zabrzu, Siemianowicach Śląskich, Pszczynie i Goczałkowicach-Zdroju.