Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia z dnia 9 kwietnia 2021 roku, dotyczącym kwalifikacji osób przeprowadzających badania i szczepienia ochronne przeciwko COVID-19, w powszechnym punkcie szczepień pracę otrzymać może:
- lekarz,
- lekarz dentysta,
- pielęgniarka,
- położna,
- felczer,
- ratownik medyczny,
- higienistka szkolna,
- fizjoterapeuta, farmaceuta,
- diagnosta laboratoryjny,
- student 5 albo 6 roku studiów na kierunku lekarskim,
- student 3 roku studiów 1. stopnia na kierunku pielęgniarstwo.
Chętni mogą wysyłać swoje zgłoszenia pod adres mailowy rekrutacja@szpitalmegrez.pl.
Poszukiwani także wolontariusze
Pomoc w punktach szczepień w Tychach będzie szczególnie potrzebna. Wszystkim zależy, by cały proces Narodowego Programu Szczepień przebiegał sprawnie. Tyskie Centrum Wolontariatu szuka osób chętnych do podjęcia działań. Wolontariusze mogą zadeklarować gotowość do pomocy w dowolnych przedziałach czasowych. Będą oni potrzebni m.in. do kierowania ruchem oraz przekazywania informacji osobom zgłaszającym się do punktu. Chęć do pracy i pomocy innym są jedynym wymaganiem.
Chętni mogą wysyłać swoje zgłoszenia pod adres mailowy wolontariat-tychy@ib.de, lub zgłosić się telefonicznie pod numer 789 489 531.
Przypominamy. W Tychach powstały już dwa punkty masowych szczepień. Zostaną uruchomione, gdy trafią do nich paczki ze szczepionkami, oraz gdy personel zostanie w pełni skompletowany. Jeden z punktów działać będzie na Stadionie Miejskim (ul. Edukacji 7), a drugi w Hali Sportowej (al. Piłsudskiego 20).
Punkty będą czynne od godz. 8:00 do 21:00. Na ten moment przez pięć dni w tygodniu.
zdj. Facebook Prezydenta Miasta Tychy