Kolejna promocja w KŚ – zniżki na bilety elektroniczne i z biletomatów!

Koleje Śląskie nie zatrzymują się w miejscu, a stale rozbudowują swoją ofertę usług, aby sprostać wszelkim oczekiwaniom osób, które podróżują taborami KŚ. Dobrym przykładem jest ich najnowsza promocja na bilety elektroniczne oraz te zakupione w biletomatach. Akcja wystartowała już 11 grudnia br. Podróżujący mogą skorzystać z prawie 10% rabatu. Szczegóły poniżej.

Ks obnizki 1920x1080

Zniżki na bilety elektroniczne i z biletomatów!

Od 11 grudnia br. podróżujący taborami KŚ mogą skorzystać z prawie 10% zniżki na bilety zakupione w biletomatach lub bilety elektroniczne dostępne w systemach:

  • SkyCash,
  • mPay,
  • BILKOM,
  • e-podróżnik,
  • e-KŚ,

czy KOLEO. Nie da się ukryć, że najnowsza promocja KŚ pozytywnie wpływa na naturalne środowisko, a przede wszystkim jest to spore ułatwienie dla podróżujących, którzy nie muszą stać w kolejkach po bilety i jeszcze mogą na nich nieco zaoszczędzić.

Pasażerowie wnioskowali o obniżenie cen biletów kupowanych przez aplikację w telefonie czy przez stronę internetową. Jako firma, w której jedną z podstawowych wartości jest troska o środowisko naturalne (w tym działania na rzecz ochrony zasobów przyrody), rozpoczęliśmy analizę zmian w taryfie. – mówi Patrycja Tomaszczyk, Rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Równocześnie, na podstawie innych uwag podróżnych, którzy wprost wskazywali ryzyko niepełnej obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, wprowadzamy ograniczenie sprzedaży u drużyn konduktorskich. Najważniejszymi zadaniami drużyny konduktorskiej jest dbałość o bezpieczną podróż oraz pomoc pasażerom uprzywilejowanym, m.in. osobom starszym, z niepełnosprawnościami, kobietom w ciąży czy podróżnym z małymi dziećmi. Sprzedaż biletów jest czynnością uzupełniającą i nie może się odbywać kosztem innych pasażerów. – podkreśla Rzecznik KŚ.

Grudniowe zmiany w KŚ

Najnowsza promocja na bilety elektroniczne oraz te zakupione w biletomatach to tylko jedna ze zmian w Kolejach Śląskich. Okazuje się, że ceny biletów nabywanych w kasach stacjonarnych oraz w pociągu u drużyny konduktorskiej ulegną zmianie. Warto podkreślić, że cena biletu zakupionego w pociągu wzrośnie tylko w sytuacji, gdy na danej stacji będzie czynna kasa biletowa (tzn. kasa KŚ, IC czy innego przewoźnika) albo biletomat. Kolejne grudniowe zmiany KŚ dotyczą:

  • obniżenia o 5% (w stosunku do obecnie obowiązującego cennika), cen biletów sprzedawanych w kanałach elektronicznych (tzn. SkyCash, mPay, BILKOM, e-podróżnik, e-KŚ, KOLEO) oraz w biletomatach,
  • zwiększenia o 5% (w stosunku do obecnie obowiązującego cennika), cen biletów sprzedawanych w kasach biletowych oraz w pociągu u drużyny konduktorskiej,
  • zmiany opłaty za wydanie biletu w pociągu z 5 zł na 10 zł (dotyczy to tylko stacji, na których jest dostępna kasa biletowa KŚ, IC lub innego przewoźnika lub biletomat),
  • skrócenia terminu przedsprzedaży biletów z 30 dni do 14 dni.
Zachęcamy do jak najczęstszego korzystania z aplikacji mobilnych i e-biletów. To szybki (bo liczony w sekundach), ekologiczny (bez zbędnych wydruków) oraz bezpieczny sposób na zakup biletu. A obniżka cen o 5% to dopiero początek! Planujemy dalszy rozwój, który uczyni naszą ofertę mobilną jeszcze bardziej atrakcyjną dla podróżnych. – dodaje Patrycja Tomaszczyk, Rzecznik KŚ.

Koleje Śląskie otwierają podróżujących na nowe możliwości!
Koleje Śląskie zapraszają!

WWW || FACEBOOK || TWITTER