25-lecie osiedla Z-1 i XIV Integracyjny Piknik mieszkańców. Była muzyka, a także zabawy i wykłady. A policjanci mówili o bezpieczeństwie

25-lecie osiedla Z-1 było okazją do zorganizowania kolejnego, XIV Integracyjnego Pikniku. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi tyscy policjanci, którzy wśród najmłodszych mieszkańców miasta i seniorów promowali bezpieczne zachowania.

Policja Śląska
Piknik na osiedlu Z-1

Na piknik zaproszono funkcjonariuszy z zespoły do spraw profilaktyki społecznej, nieletnich i patalogii tyskiej komendy, był też dzielnicowy. Policjanci wręczyli dzieciom kolorowanki, balony, odblaski oraz ulotki dotyczące bezpiecznego zachowania, a także zagrożeń, na które są narażone. Sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się też prezentowany przez mundurowych sprzęt, którego używają w codziennej służbie. Był też krótki wykład o podstawowych zasadach w ruchu drogowym (jako część kampanii „Bezpieczna droga do szkoły”).

Z kolei seniorów funkcjonariusze przestrzegali przed oszustami; opowiadali między innymi o zmieniających się metodach działania przestępców, którzy do wyłudzenia pieniędzy wykorzystują wiadomości mailowe lub sms-y, zawierające linki przenoszące na fałszywe strony banków. - Seniorzy otrzymali ulotki oraz informatory, które mają na celu poszerzenie ich świadomości oraz uniknięcie zagrożeń związanych z coraz nowszymi metodami oszustw - relacjonują policjanci.

A sam piknik? Był dmuchaniec dla dzieci, malowanie twarzy, dużo muzyki, a nawet dwa wykłady dotyczące historii i przyrody osiedla. W pikniku uczestniczyło ponad 300 osób.

czytaj więcej:

Patrol z Mikołajem

Mikołaj wraz z policjantami patrolował Tychy!

Policyjne zabezpieczenia w Tychach

Kolejny raz ponad 300 policjantów zabezpieczało mecz

Policja

Policjanci uświadamiali tyskich seniorów

62 661350

Policjanci uświadamiali tyskich seniorów

Policja

Tyscy policjanci otrzymali list za pomoc starszej osobie

Zajęcia z  policyjnym psem

Spotkanie policjantów z pierwszakami

Motocykl

Działania tyskiej drogówki pod nazwą „Motocykl”