29 Finał WOŚP przesunięty. Orkiestra zagra tej zimy pod koniec stycznia

Jak poinformował Jurek Owsiak, w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbędzie się dopiero 31 stycznia. Spowodowane jest to sytuacją epidemiczną i obostrzeniami.

131892018 10157460454967414 5218700835226800841 o

W związku z wprowadzonymi przez rząd dodatkowymi restrykcjami, które mają wstępnie potrwać od 28 grudnia do 17 stycznia, organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak, postanowił przełożyć wydarzenie. Pomimo pandemii, 29 finał WOŚP się odbędzie, w tym roku będzie on jednak w dużym stopniu miał inną, wirtualną formułę. Warto przypomnieć, że z uwagi na pandemię Jurek Owsiak zdecydował się w podobnej formie przeprowadzić latem coroczny festiwal Pol’and’ Rock (znany wcześniej jako Woodstock) – wydarzenie było promowane jako „Najpiękniejsza Domówka Świata”.

Jeśli chodzi o finał, różne wydarzenia będą organizowane przez lokalne sztaby, całej akcji będzie również towarzyszył 15. bieg pod tytułem „Policz się z cukrzycą”, który będzie miał formę online. Finał uświetnią również koncerty w studiu telewizyjnym na Placu Defilad, które będą transmitowane za pomocą Internetu. O przełożeniu wydarzenia poinformował Jurek Owsiak na oficjalnej stronie WOŚP.

Musimy, tak jak inne kraje, wziąć na siebie wszystkie te bardzo mocne restrykcje, które są związane z naszym życiem codziennym.
Ja, Jurek Owsiak, je bardzo dobrze rozumiem. W innych krajach one już były wprowadzone wcześniej, w związku z tym, jeżeli chcemy się dobrze ustawić do tej skutecznej walki z koronawirusem – zróbmy to. Przetrzymajmy to. Ale 31 stycznia, ostatniego dnia stycznia 2021 roku będziemy znowu razem ze sobą. Już jesteśmy – nasze puszki już stoją w bardzo wielu miejscach. Nasi wolontariusze są gotowi, aby zagrać po raz 29-ty.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie zbierać pieniądze na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Partnerami akcji są między innymi Lidl Polska, Play, Mastercard i mBank. Orkiestrze również od wielu lat pomaga Allegro, które oferuje swoją platformę w celu prowadzonych przez WOŚP aukcji charytatywnych.

Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowane są od 1993 roku i do tej pory zebrały około 1,3 miliarda złotych – wszystkie zbiórki WOŚP są przekazywane na wyposażenie szpitali i zakupienie najpotrzebniejszych sprzętów używanych przez służbę zdrowia. Od kilku lat orkiestra organizuje finały także dla Polonii, w formule zarówno wirtualnej jak i na żywo, w różnych częściach świata.

czytaj więcej:

Trwa rekrutacja do tyskich szkół podstawowych i przedszkoli publicznych

Trwa rekrutacja do tyskich szkół podstawowych i przedszkoli

Przystanek

ZTM ogłosił przetarg na nowe wiaty

Przebudowa wiaduktu przy ulicy Grota-Roweckiego

Kolejny etap przebudowy wiaduktu zakończony

Policja

Nauczyciele w roli uczniów

Policja w Tychach

Dzielnicowi uczyli dzieci jak bezpiecznie spędzać wakacje

Infokiosk

Czy tablice będą lepszym rozwiązaniem niż infokioski?

Restauracja "Gospoda pod Kogutem"

Gospoda pod Kogutem ogłosiła zamknięcie.