31-latek posiadał ponad 5 tys. działek dilerskich amfetaminy. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

Kryminalni z Tychów wspólnie z policjantami z Katowic zatrzymali 31-latka, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli amfetaminę, z której można było zrobić ponad 5 tys. działek dilerskich.

Tyscy kryminalni wraz z policjantami Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali podejrzanego o posiadanie narkotyków. Z informacji jakie posiadali tyscy mundurowi wynikało, że 31-letni mieszkaniec Tychów może posiadać znaczne ilości narkotyków.

Mundurowi się nie mylili

Po wykonaniu czynności z pomocą policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz przewodnika wraz z psem służbowym policjanci znaleźli znaczne ilości amfetaminy, jakie zatrzymany przetrzymywał w piwnicy – informują policjanci. Z zabezpieczonej amfetaminy można było przygotować ponad 5 tysięcy działek dilerskich (1 działka to około 1 gram), a łączna czarnorynkowa wartość amfetaminy to 250 tysięcy złotych.

Dodatkowo policjanci zabezpieczyli 22 tysiące złotych w gotówce. 31-latek usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. W świetle przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.