35. edycja Perły Paprocan w Tychach. Bieg na dowolnym dystansie dookoła tyskiego jeziora

W niedzielę, 3 kwietnia 2022 r., odbędzie się 35. bieg Perły Paprocan nad tyskim jeziorem. Jest to inicjatywa, która od lat jest organizowana przez Tyskie Stowarzyszenie Sportowe. Celem biegu jest rozwój zainteresowań sportowych i promocja zdrowego stylu życia wśród dorosłych i dzieci.

Michał Janusiński/UM Tychy
Perła Paprocan Tychy

Bieg Perła Paprocan łączy ze sobą zawody z treningiem biegowym na dowolnym dystansie. Jak informują organizatorzy zawodnicy mają do przebiegnięcia o poszczególne okrążenia Perły po wytyczonej pętli o długości 7 km dookoła jeziora Paprocańskiego. Można zakończyć bieg na takim dystansie albo pokonać jego dowolne wielokrotności aż po długość maratonu.

Nie ma potrzeby deklarowania przed biegiem, jaki dystans planujemy pokonać, lecz - tak jak to bywa na treningach - swoje zamierzenia można modyfikować w zależności od możliwości, chęci i warunków pogodowych. Wszyscy zawodnicy otrzymają na mecie medale pamiątkowe. W zamierzeniu organizatorów bieg nie ma być rywalizacją, lecz formą aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu – informują organizatorzy.

35. bieg Perła Paprocan - kiedy i gdzie?

Wydarzenie startuje o godzinie 10 w niedzielę 3 kwietnia na terenie OW Paprocany.

Numery startowe można odbierać wcześniej:

  • 01.04.2022 - w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany w godzinach od 16.00 do 19.00;
  • 02.04.2022 - w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany w godzinach od 10.00 do 17.00;
  • w dniu zawodów od godziny 8.00 do 9.30.

Odbiór numeru startowego w imieniu innej osoby jest możliwy na podstawie upoważnienia do odbioru numeru startowego. Numery startowe zawodników niepełnoletnich odebrać mogą rodzice lub opiekunowie prawni na podstawie podpisanej przez siebie zgody na udział dziecka w zawodach.

Rzeczy wartościowe zawodników, oznakowane numerem zgodnym z numerem startowym, będą przechowywane w depozycie. Odbiór zdeponowanych rzeczy nastąpi po okazaniu numeru startowego.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Zastępcy Prezydenta Miasta Tychy Macieja Gramatyki.