400 pracowników Kolei Śląskich przejdzie kurs pierwszej pomocy

400 pracowników regionalnego przewoźnika przejdzie kurs pierwszej pomocy, zorganizowany przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. Naturalnie to efekt umowy zawartej pomiędzy tymi dwoma instytucjami.

DSC 9264 1

Kto weźmie udział w szkoleniach?

Dobre pytanie. W grupie osób wytypowanych do udziału w szkoleniach znajdą się: konduktorzy, kasjerzy, maszyniści i kierownicy pociągów. Kursy będą trwać do końca listopada 2024 r. i w tym czasie zostanie przeszkolonych 400 pracowników zatrudnionych w Kolejach Śląskich.

Nasi ratownicy medyczni są najlepszymi specjalistami w tym fachu w województwie. Cieszę się, że razem z Kolejami Śląskimi będziemy mogli zrobić coś, co podniesie bezpieczeństwo pasażerówmówi Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Krytyczne sytuacje nie zaskoczą

Przemysław Brych przez pięć lat był konduktorem w Kolejach Śląskich, potem pracował jako kierownik pociągu. Teraz jest dyżurnym ruchu. Przekonuje, że szkolenia to bardzo dobry pomysł.

Najtrudniejsze u osoby, która ratuje zdrowie czy życie drugiego człowieka jest przełamanie strachu przed… ratowaniemmówi Przemysław Brych. W swojej pracy mierzył się z atakiem padaczki u pasażera, czy osobami w kryzysie psychicznym. – Dzięki szkoleniom wiedziałem, jak zareagować i po prostu działałemwspomina Przemysław Brych.

Lider w dbałości o bezpieczeństwo

Kadra Kolei Śląskich na szkoleniach prowadzonych przez ratowników Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego tylko zyska, a sama firma potwierdzi rolę lidera w dbałości o bezpieczeństwo pasażerów. Śląski przewoźnik regionalny od 2021 roku może się pochwalić Jednolitym Certyfikatem Bezpieczeństwa, który potwierdza spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa zgodnie z tzw. IV Pakietem Kolejowym. Co więcej, spółka posiada również jeden z najnowocześniejszych w Polsce Ośrodek Szkolenia Maszynistów z symulatorem pojazdu kolejowego ELF II.

Szkolenia pracowników w zakresie utrzymania bezpieczeństwa w pojazdach Kolei Śląskich to jeden z priorytetów spółki. Dlatego bardzo cieszy nas współpraca z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym. Jeśli mamy się uczyć, to tylko od najlepszychmówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Koleje Śląskie – by podróżowało się lepiej i bezpieczniej
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | X