450 kilometrów na rowerze w 5 dni! Tyszanki ruszyły na ratunek zwierzętom

Wystartowała rowerowa akcja charytatywna organizowana przez członkinie stowarzyszenia Tyskie Szpilki w Biznesie na rzecz fundacji Przystań Ocalenie. To wyjątkowe miejsce w pobliżu Tychów, które od lat pomaga zwierzętom. Bez dobroci ludzkich serc... nie byłoby ich na świecie.

Zdj. ilustracyjne
Rowery

Przystań Ocalenie znajduje się w Ćwiklicach. Właściciel wraz z gronem wolontariuszy, każdego dnia walczy o lepsze jutro swoich podopiecznych. Wśród nich znajdują się głównie konie, które miały trafić na rzeź. Są też osły, muły, krowy, kozy, owce, kury, gęsi, małpy, psy, koty, a nawet lisy...

Niestety, koszty, jakie generuje utrzymanie takiego stada są ogromne. Przystani od dłuższego czasu w oczy zagląda widmo bankructwa. Codzienne porcje karmy, siana, podkładów i lekarstw są ogromne. A chętnych, by pomóc... niestety ubywa. Blisko 500 podopiecznych przytuliska, wymaga nieustannej opieki i kontroli. Pracownicy każdego dnia walczą o zdrowie i życie chorych zwierząt.

Wspólny cel

Kobiety ze stowarzyszenia Tyskie Szpilki w Biznesie zdecydowały się pomóc. Panie rozpoczęły 450 kilometrową podróż rowerową regionalnymi szlakami. Zmagania Pań można śledzić na Facebooku. Chociaż pogoda nie rozpieszcza, cel jest szczytny. Kobiety chcą pomóc przytulisku, a także wyrazić swój sprzeciw wobec brutalnemu traktowaniu zwierząt. Gdyby nie ludzie i ich złe zamiary, wielu podopiecznych fundacji, w ogóle by do niej nie trafiło. Zbiórka pieniędzy odbywa się poprzez wpłaty na stworzoną eSkarbonkę na stronie ratujemyzwierzaki.pl. W wyszukiwarce na stronie wystarczy wpisać nazwę inicjatywy "Rowerem dla Przystani" i wpłacić, jeśli to możliwe, pieniądze. Wszystkie przekazane środki trafiają bezpośrednio na konto fundacji.

Inne formy wsparcia

Przekazanie darowizny, wsparcie zbiórki czy oddanie swojego 1% podatku może ocalić życie wielu zwierząt.

Na stornie internetowej przystani znajdują się także inne możliwe formy pomocy.

  • Poszukujemy osoby lub firmy, która mogłaby nam podarować kawałek ziemi, który stałby się domem dla ocalonych zwierząt.
  • Możesz wesprzeć nas finansowo w utrzymaniu koni przebywających w “Przystani Ocalenie” oraz w wykupieniu kolejnych zwierząt, wpłacając dowolną kwotę na nasze konto.
  • Możesz zostać sponsorem jednego z uratowanych zwierząt, nadając mu wybrane przez siebie imię, wpłacając miesięcznie ustaloną kwotę.
  • Możesz zorganizować akcję na rzecz zwierząt w swojej szkole, zakładzie pracy – możesz korzystać z materiałów zamieszczonych na naszej stronie lub po uzyskaniu zgody dyrekcji szkoły prześlemy niezbędne materiały na adres wskazanej przez ciebie szkoły.
  • Możesz zebrać wśród znajomych żywność, środki czystości, koce, miski dla zwierząt którymi się opiekujemy, oraz dla schronisk którym pomagamy.
  • Poszukujemy firmy lub osoby prywatnej, która mogłaby nam nieodpłatnie przekazać wysłużony samochód nadający się do transportu przyczepy z końmi.
  • Możesz zebrać maskotki, książki, obrazki itp. Do wystawienia na aukcjach charytatywnych prowadzonych na rzecz naszych podopiecznych i możesz je przesłać na nasz adres fundacji
  • Możesz sam pisemnie (listem poleconym) powiadamiać o każdym przypadku znęcania się nad zwierzętami prokuraturę, policję, lokalną jednostkę straży miejskiej lub inspekcję weterynaryjną lub w przypadku gdy obecna sytuacja zagraża życiu zwierzęcia niezwłocznie poinformować lokalną organizację zajmującą się obroną i ochroną praw zwierząt!!!
  • Możesz dokonać zapisu na rzecz naszej fundacji w swoim testamencie.