5 Tyska Wigilia dla Potrzebujących odbędzie się pod szkołą muzyczną. Będzie można poczuć klimat świąt

Już w sobotę 18 grudnia 2021 roku pod Szkołą Muzyczną w Tychach odbędzie się 5 odsłona Tyskiej Wigilii dla Potrzebujących.

Kamil Peszat
5 tym razem na wynos 1 696x480

Przez ostatnie 4 lata działania Tyskiej Wigilii dla Potrzebujących wydano ponad 2 tys. ciepłych posiłków. Kolejna piąta odsłona wydarzenia nie będzie się różnić od pozostałych. W tym roku również potrzebujący otrzymają ciepły posiłek.

- Jest to dla nas ogromna radość, że w tym szczególnym czasie około świątecznym mogliśmy sprawić komuś przyjemność świątecznym posiłkiem – mówią organizatorzy.

Z powodu panujących obostrzeń pandemicznych organizatorzy są zmuszeni do wydawania jedynie gotowych i zapakowanych świątecznych posiłków.

Nie tylko jedzenie, ale również świąteczny klimat

- Doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważne jest to wydarzenie dla ludzi którzy co roku nas odwiedzają. Dla niektórych z nich jest to już tradycja. Podczas Wigilii możemy nie tylko zabrać ze sobą świąteczny posiłek do domu ale również po prostu poczuć klimat świąt – zapewniają organizatorzy

W tym roku 5 Tyska Wigilia dla Potrzebujących odbędzie się w sobotę 18 grudnia w godzinach od 10:00 do 12:00. Wigilia odbędzie się na parkingu przed Zespołem Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach przy al. Niepodległości 53.

Druga edycja Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych

W piątek, 17 grudnia, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpocznie się wielkie gotowanie. W ubiegłym roku z powodu pandemii COVID-19 Metropolitalna Wigilia dla Samotnych została zorganizowana mobilnie. Wolontariusze samochodami rozwieźli do potrzebujących setki kilogramów karpi, śledzi czy mandarynek. Tam, gdzie było to możliwe, zatrzymywali się na krótką rozmowę, aby dotrzymać samotnym towarzystwa w czasie Bożego Narodzenia.

Dowiedz się więcej o Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych