61-latek groził śmiercią swojej partnerce i synowi. Teraz odpowie przed sądem

Bieruńscy policjanci zatrzymali mieszkańca Bierunia, który od lat znęcał się nad swoją rodziną. Dostał policyjny dozór i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

Śląska Policja
Policja

Kolejna kobieta dotknięta przemocą domową zdecydowała się przerwać milczenie i zawiadomiła bieruńskich mundurowych. Dramat rodziny trwał od kilku lat, a sprawcą był 61-letni partner kobiety. Mężczyzna często pił i bez żadnej przyczyny wszczynał awantury, podczas których cierpiała jego partnerka i ich syn. Kierował wobec nich obelżywe i wulgarne słowa, poniżał ich godność osobistą oraz groził pozbawieniem życia. W momencie kiedy mężczyzna dopuścił się przemocy fizycznej kobieta nie wytrzymała i zgłosiła sprawę na policję. – Na takie traktowanie człowieka nie ma i nigdy nie było przyzwolenia. Policjanci, gdy tylko otrzymali informację o domowej przemocy, zatrzymali jej sprawcę. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 61-latkowi zarzutów – mówią bieruńscy policjanci.

5 lat więzienia i policyjny dozór

Za przestępstwo, którego dopuścił się 61-latek grozi 5 lat więzienia. Prokurator na wniosek mundurowych objął mężczyznę policyjnym dozorem. Oprawca dostał też nakaz opuszczenia miejsca zamieszkiwanego wspólnie z pokrzywdzonymi, prokurator zakazał także kontaktowania się i zbliżania do nich.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie oznacza jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą. – Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby – informują policjanci.

czytaj więcej:

Przemoc domowa ożarowice

Znęcał się nad żoną i groził śmiercią synowi

Max fleischmann 4wc I3 YQA Wp I unsplash 1

Zatrzmanie 4 poszukiwanych i odnalezienie zaginionej

Niu niu 5 Hz Ot V F Slw unsplash

Nie miał maseczki. Był poszukiwany

Zatrzymanie oszusta

Poszukiwany listem gończym zatrzymany!

Hand 984170 1920

Kolejni domowi oprawcy zatrzymani

Latająca karetka śmigłowiec LPR

Bojszowy. Samochód przygniótł człowieka

Policja Tychy Bieruń

Policjanci zatrzymali poszukiwanego dilera narkotyków