78-latek znęcał się psychicznie nad swoją żoną. Grozi mu 5 lat więzienia

Bieruńscy policjanci zatrzymali 78-letniego mężczyznę, który od wielu lat znęcał się psychicznie nad swoją żoną. Dostał policyjny dozór i teraz czeka na decyzję sądu.

KPP Bieruń
78 latek znęcał się nad swoją żoną

Seniorka z Chełmu Śląskiego zdecydowała się przerwać milczenie. Po kolejnej awanturze wszczętej przez pijanego męża, który groził jej pozbawieniem życia, zadzwoniła na policję. Z dowodów zebranych przez policjantów wynika, że dramat wyzywanej, poniżanej i ciągle niepokojonej kobiety trwał od kilkunastu lat.

Policyjny dozór i 5 lat więzienia

78-letni domowy oprawca usłyszał zarzuty, za które kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat więzienia. Policjanci wnioskowali też o zastosowanie wobec mężczyzny dozoru. Prokuratura przychyliła się do wniosku policjantów i 78-latek został objęty policyjnym dozorem. O dalszym losie mieszkańca Chełmu Śląskiego zdecyduje sąd.

– Warto wskazać, że przemoc w rodzinie, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oznacza jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą. Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby – informują policjanci.