9 kolizji w trakcie świątecznego weekendu. Święta Bożego Narodzenia na drogach

Tyscy policjanci informują, że święta Bożego Narodzenia przebiegły spokojnie. Na tyskich drogach w trakcie świąt nie doszło do żadnego wypadku.

KMP Tychy
62 688248

Podczas świątecznego weekendu policjanci wyjechali do 9 kolizji. Na tyskich drogach nie odnotowano żadnego wypadku. Dodatkowo nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwała wzmożona ilość policjantów.

Wybicie szyby i nietrzeźwy kierowca

W czwartek 23 grudnia 2021 roku na parkingu osiedlowym przy ul. Żorskiej w Tychach doszło do wybicia szyby w klapie bagażnika, straty oszacowano na 800 złotych. W ten sam dzień tyscy policjanci zatrzymali 71-letniego mężczyznę, który kierował samochodem będąc nietrzeźwym, miał 1,6 promila alkoholu.

Apel policjantów

– Apelujemy do kierowców, którzy będą dopiero wracać ze świątecznego weekendu, o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy jest rzeczą bezcenną – apelują policjanci.

Funkcjonariusze dodają, że – niezmiennie, trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa zgłoszeniom tyscy policjanci zatrzymali wielu sprawców min. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.