Akcja „Bezpieczny pieszy” w Tychach. Policjanci ujawnili ponad 40 wykroczeń!

We wtorek, 6 września 2022 r., policjanci z tyskiej komendy prowadzili akcję „Bezpieczny pieszy”. Funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowanie pieszych oraz kierowców. Policjanci ujawnili ponad 40 wykroczeń.

Śląska Policja
Śląska Policja

Od godziny 6.00 do 22.00 tyscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania mające na celu pilnowanie pieszych oraz kierowców pod względem przestrzegania przepisów. - Niechroniony uczestnik ruchu powinien być świadom tego, co może się stać, gdy zlekceważy ewentualny błąd kierowcy, musi wykazać się rozsądkiem, ostrożnością oraz wyobraźnią, ponieważ w konfrontacji z samochodem, pieszy nie ma szans – informują mundurowi.

Przekroczenie prędkości na przejściu dla pieszych

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów, a także kierujących, którzy popełnili rażące wykroczenia. Łącznie 44 kierowców dopuściło się przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

­ Kierując pojazdem należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków to jest natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności – mówią policjanci.

czytaj więcej:

Poszukiwani Tychy

Kradzież telefonu w Tychach

Złodziej za kratkami

Policjanci zatrzymali złodzieja recydywistę

Tyski sąd skazał rowerzystę

Tyski sąd ukarał pijanego rowerzystę

62 692236 1

Pijany tyszanin próbował przekupić policjantów

Narkotyki znalezione w domu mieszkańca Bierunia

Diler narkotykowy zatrzymany w Bieruniu

Ćwiczenia

Strażacy ćwiczyli w Tychach ratownictwo wysokościowe

Pies okej

Bilans policyjnej akcji. 63 wykroczenia kierowców.