Akcja „Bezpieczny sk8park” w Tychach. Policjanci odwiedzili Park Jaworek i tyski pumptrack

Policjanci z tyskiej komendy odwiedzili skatepark w Parku Jaworek oraz pumptrack przy ul. Stoczniowców 70 w Parku Suble. Prowadzili działania profilaktyczne mają na celu uświadomienie młodzieży, jak ważne jest korzystanie z ochraniaczy i kasków oraz zapoznawanie się z regulaminem tego typu obiektów.

Działania pod nazwą „Bezpieczny sk8park” zostały zainicjowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Tyscy policjanci dołączyli do akcji, realizując jej główne cele podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą w skateparku w Parku Jaworek w Tychach i pumptrucku w Parku Suble. – Sport ten może być niebezpieczny i powodować kontuzje. Dlatego tym bardziej policjanci zwracali uwagę na ochraniacze oraz kaski przypominając, że do najczęstszych powodów wypadków w skateparkach należą brak odpowiedniego wyposażenia, takiego właśnie, jak kask, czy ochraniacze, nieprzystosowany do wyczynowej jazdy sprzęt, brawura, czy brak umiejętności – informują policjanci.

Mundurowi rozdawali ulotki z zasadami bezpieczeństwa w skateparkach i pumptruckach oraz opaski odblaskowe. Zwracali także uwagę na podstawowe zasady podczas poruszania się po drogach przez pieszych, jak i rowerzystów. Wykorzystując okazję spotkania z młodzieżą, policjanci zwracali także uwagę na bezpieczeństwo nad wodą podczas wakacji w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Ulotki, które mundurowi rozdawali osobom korzystającym z obiektów zawierają 7 policyjnych wskazówek:

  • Uprawiaj sporty ekstremalne tylko w miejscach do tego przeznaczonych
  • Skatepark i pumptrack to nie jest zwykły plac zabaw dla najmłodszych
  • Jeździj na miarę swoich możliwości. Nie wjeżdżaj od razu na największe przeszkody!
  • Pamiętaj o kasku i ochraniaczach – to one uchronią cię w razie kontuzji
  • Zanim wjedziesz na przeszkodę, rozejrzyj się – tak, byś z nikim się nie zderzył
  • Jeśli skończyłeś jeździć, opuść teren skateparku i odpocznij w innym, bezpiecznym miejscu
  • Nigdy nie stój na środku przeszkody!
  • Stosuje się bezwzględnie do regulaminu obiektu, na którym uprawiasz sport