Ali Nurbagandow nowym radnym w Tychach

25 lutego na sesji Rady miasta ślubowanie złożył nowy radny. Zastąpi on radną Magdalenę Łukę, która odeszła ze stanowiska, by rozpocząć nową funkcję.

Alii

Magdalena Łuka mandat złożyła w połowie lutego, w związku z otrzymaniem propozycji pracy naczelnika w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Tychy. Zgodnie z prawem, dzierżąc nową funkcję nie może ona być jednocześnie radną.

Po wygaśnięciu mandatu Magdaleny Łuki, jej miejsce miał zająć nowy radny, który kandydował z tej samej listy i uzyskał największą liczbę głosów. Podczas niedawnej sesji ślubowanie złożył Ali Nurbagandow - fizjoterapeuta prowadzący w Tychach swój gabinet terapii manualnej. Był między innymi oficjalnym fizjoterapeutą drużyny Judo AZS AWF Katowice. Pochodzi z Kazachstanu – jego ojciec jest obywatelem Dagestanu, matka natomiast była Polką. Ali Nurbagandow do Polski trafił w 1994 roku. Rozpoczął wtedy pracę w noclegowni miejskiej, dostał też kartę stałego pobytu i mieszkanie. Z czasem założył w Polsce swój gabinet terapii manualnej, co było zgodne z jego wykształceniem. W 2017 założył tyską Akademię Judo. Prywatnie jest ożeniony z Polką. W wyborach samorządowych w 2018 roku uzyskał 116 głosów, co stanowiło 1,07% wszystkich głosów w okręgu. Uzyskał również 3 miejsce w plebiscycie na osobowość roku 2019 w konkursie Dziennika Zachodniego.

Nowy radny podczas sesji został również wybrany do Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Kultury i Sportu.