Antyterroryści w Tychach. Zatrzymali osoby działające w zorganizowanej grupie przestępczej!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali trzy kobiety i mężczyznę działających zorganizowanej grupie przestępczej, które ułatwiały, organizowały i czerpały korzyść z uprawiania prostytucji oraz prały brudne pieniądze. W tym samym czasie kryminalni i policyjni kontrterroryści wkroczyli do jednego w klubów nocnych w Tychach, gdzie zatrzymani prowadzili swoje „interesy”. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani.

35 658646

Policjanci z Zespołu do walki z Handlem Ludźmi z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali trzy kobiety w wieku od 23 do 43 lat i 24-letniego mężczyznę. Wszyscy są mieszkańcami Zabrza. Osoby te są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie województwa śląskiego.

Jej członkowie zajmowali się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu i prali brudne pieniądze. Szacuje się, że wzbogacili się w ten sposób o prawie

  • 350 tysięcy złotych.

W tym samym czasie kryminalni, wspierani przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wkroczyli do prowadzonego przez zatrzymanych klubu nocnego w Tychach.

Kierownictwo grupy zatrzymane

Oprócz kobiet, które świadczyły usługi seksualne, w środku policjanci zastali ścisłe kierownictwo grupy. W trakcie przeszukania lokalu oraz miejsc zamieszkania zatrzymanych znaleziono

  • narkotyki
  • i inne dowody,

które w tej chwili są analizowane.

Wszyscy zatrzymani w wieku od 23 do 43 lat zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 15 lat więzienia. Osoby, które stały na czele grupy były już zatrzymywane w związku z czerpaniem korzyści majątkowej z cudzego nierządu. Prowadzący sprawę policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

czytaj więcej:

Policja

Pijany kierowca zatrzymany po uderzeniu w wózek dziecięcy

Kontrola autobusu

35-latek wpadł za brak maseczki w autobusie

Mika baumeister J5yo GZ Ldp SI unsplash

Tyska policja ostrzega przed cyberprzestępcami!

Policja

Tyscy policjanci doskonalili swoje umiejętności

Zabezpieczony tytoń

Tyscy policjanci przechwycili „lewy towar”

LPR

Lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Złodziej za kratkami

Policjanci zatrzymali złodzieja recydywistę