Autobus wpadł do wykopu na tyskim skrzyżowaniu. Zobacz zdjęcia!

Jak informuje portal 112tychy.pl w środę 3 listopada 2021 roku na jednym z tyskich skrzyżowań, autobus komunikacji miejskiej osunął się w wykop powstały w trakcie robót drogowych.

Z informacji przekazanych przez portal 112tychy.pl wynika, że po godzinie 17:00 autobus PKM Tychy w trakcie skrętu w prawo z ulicy Wyszyńskiego w aleję Niepodległości osunął się do dziury powstałej podczas prowadzonych na skrzyżowaniu prac drogowych. W trakcie manewru doszło do osunięcia się ziemi pod tylnymi kołami autobusu. W wyniku zdarzenia, prawe tylnie koła pojazdu zawisły nad wykopem.

Nie jedyny taki wypadek

Autobus utknął, blokując ruch na alei Niepodległości w stronę urzędu miasta. Na miejsce została wezwana pomoc drogowa, która przy użyciu holownika wyciągnęła autobus. Z informacji uzyskanych przez portal 112tychy.pl wynika, że nie był to pierwszy przypadek, kiedy na tym skrzyżowaniu został uszkodzony pojazd komunikacji miejskiej.

– Ograniczenia w ruchu wprowadzone na czas przebudowy tego skrzyżowania w znacznym stopniu utrudniają ruch pojazdom komunikacji miejskiej jak i służb komunalnych – informuje portal 112tychy.pl

Przebudowa skrzyżowania

Od 4 października została wprowadzona zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Wyszyńskiego. Wszystkie wloty skrzyżowania zostały zawężone. Praca sygnalizacji świetlnej została zmieniona. Został wgrany "program dwufazowy, bez wydzielonych osobno relacji skrętnych". Miejski Zarząd Ulic i Mostów informuje, że prace zostały podzielone na etapy w celu zminimalizowania utrudnień.

– Co ważne, przez cały czas prowadzenia prac skrzyżowanie pozostanie przejezdne. Tym razem przez obszar robót drogowych będą mogły przejeżdżać wszystkie pojazdy, natomiast należy spodziewać się utrudnień w ruchu, ze względu na zawężone jezdnie. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków drogowych i sygnałów świetlnych – mówi Arkadiusz Bąk, z-ca dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach ds. realizacji inwestycji.

Po ponad miesiącu, zapewnienia zastępcy dyrektora MZUiM zweryfikowała rzeczywistość.