Automaty biletowe w pojazdach PKM Tychy i TLT zmieniły swój wygląd

ZTM poinformował o zmianie układu graficznego automatów biletowych w 180 pojazdach PKM Tychy i TLT. Tyskie automaty działają już od 2020 roku.

Zmiana szaty graficznej automatów biletowych jest stopniowo instalowana od piątku 25 lutego 2022 r. Testowanie nowego wyglądu związane było z wprowadzaniem nowych automatów w 25 autobusach PKM w Gliwicach. Przed uruchomieniem system został przetestowany przez mieszkańców w trakcie konsultacji. Wszystkie wnioski i uwagi zostały uwzględnione w pracach nad udoskonaleniem systemu. - Proces konsultacji nie został zamknięty. Uwagi dotyczące funkcjonowania nowych automatów i kasowników można wysyłać na adres mailowy: kasowniki@metropoliagzm.pl – informuje ZTM.

- Nowa szata graficzna zostanie teraz stopniowo wgrywana do 180 autobusów i trolejbusów PKM Tychy i TLT, gdzie dotykowe, duże automaty, obsługujące płatności zbliżeniowe funkcjonują od 2020 roku. Zbliżeniowe automaty w Tychach zostały zainstalowane wraz z rozszerzeniem systemu ŚKUP (w ramach integracji taryf i biletów komunikacji miejskiej po powstaniu GZM, gdy podregion tyski został włączony do systemu ŚKUP) – przekazuje ZTM.

Automaty docelowo we wszystkich pojazdach

Jak czytamy w informacji przekazanej przez Zarząd Transportu Metropolitalnego po zaktualizowaniu szaty graficznej w PKM i TLT w Tychach, płatności zbliżeniowe będą możliwe w 200 na 1200 autobusów kursujących pod szyldem ZTM. Docelowo będą dostępne we wszystkich 1500 pojazdach (autobusach, tramwajach i trolejbusach). Metropolia jest w trakcie przetargu na dostawę 1305 tych nowych urządzeń. Ich liczba może się zwiększyć o kolejne 200 sztuk. Taka opcja została zapisana w warunkach zakupu.

Pozwoli to na to wyposażenie każdego z pojazdów w co najmniej jeden automat biletowy z możliwością płatności zbliżeniowych oraz kasowniki, obsługujące karty ŚKUP.

czytaj więcej:

L

Nowe zasady wjazdu na parkingi wielopoziomowe

GZM autobus

Metropolia przejmuje udziały PKM-ów

Koniec sporu zbiorowego

Zakończył się spór zbiorowy w PKM Tychy

Brak realizacji kursów w Tychach

Brak realizacji kursów przez PKM Tychy

TLT Tychy zastąpi najstarsze trolejbusy

TLT Tychy zastąpi najstarsze trolejbusy!

PKM Tychy

Nowe zasady obsługi linii autobusowych

Zmiany ztm1

Przez brak kierowców ZTM zawiesza połączenia! Sprawdź które