Automaty biletowe w pojazdach PKM Tychy i TLT zmieniły swój wygląd

ZTM poinformował o zmianie układu graficznego automatów biletowych w 180 pojazdach PKM Tychy i TLT. Tyskie automaty działają już od 2020 roku.

Zmiana szaty graficznej automatów biletowych jest stopniowo instalowana od piątku 25 lutego 2022 r. Testowanie nowego wyglądu związane było z wprowadzaniem nowych automatów w 25 autobusach PKM w Gliwicach. Przed uruchomieniem system został przetestowany przez mieszkańców w trakcie konsultacji. Wszystkie wnioski i uwagi zostały uwzględnione w pracach nad udoskonaleniem systemu. - Proces konsultacji nie został zamknięty. Uwagi dotyczące funkcjonowania nowych automatów i kasowników można wysyłać na adres mailowy: kasowniki@metropoliagzm.pl – informuje ZTM.

- Nowa szata graficzna zostanie teraz stopniowo wgrywana do 180 autobusów i trolejbusów PKM Tychy i TLT, gdzie dotykowe, duże automaty, obsługujące płatności zbliżeniowe funkcjonują od 2020 roku. Zbliżeniowe automaty w Tychach zostały zainstalowane wraz z rozszerzeniem systemu ŚKUP (w ramach integracji taryf i biletów komunikacji miejskiej po powstaniu GZM, gdy podregion tyski został włączony do systemu ŚKUP) – przekazuje ZTM.

Automaty docelowo we wszystkich pojazdach

Jak czytamy w informacji przekazanej przez Zarząd Transportu Metropolitalnego po zaktualizowaniu szaty graficznej w PKM i TLT w Tychach, płatności zbliżeniowe będą możliwe w 200 na 1200 autobusów kursujących pod szyldem ZTM. Docelowo będą dostępne we wszystkich 1500 pojazdach (autobusach, tramwajach i trolejbusach). Metropolia jest w trakcie przetargu na dostawę 1305 tych nowych urządzeń. Ich liczba może się zwiększyć o kolejne 200 sztuk. Taka opcja została zapisana w warunkach zakupu.

Pozwoli to na to wyposażenie każdego z pojazdów w co najmniej jeden automat biletowy z możliwością płatności zbliżeniowych oraz kasowniki, obsługujące karty ŚKUP.