Bądźmy ,,Wylogowani" w święta - zachęcają w spocie pszczyńskie władze i śląska policja

Władze powiatu pszczyńskiego we współpracy z lokalną policją oraz KWP w Katowicach promują kampanię społeczną ,,Wylogowani". Ma ona zwrócić uwagę na problem niezdrowego i niebezpiecznego nadużywania internetu. Akcję promuje klip w świątecznym klimacie.

Śląska Policja
Wylogowani 2022 Policja Pszczyna

Żyjemy w czasach, w których szerokopasmowy internet jest dosłownie częścią powietrza, a dostępny jest z urządzenia o wadze tabliczki czekolady. Przenosimy tam życie społeczne i interesy, szukamy tam rozrywki i wiedzy - niektórzy spośród nas do tego stopnia, że życie ,,analogowe" staje się tylko przerywnikiem między kolejnymi godzinami w sieci.

Higiena w sieci to podstawa

„Wylogowani” to kampania skupiająca się między innymi na prawnych aspektach życia w sieci, poruszająca również inne, ważne tematy społeczne - osamotnienie, izolacja, zmęczenie, pogorszenie relacji z rodziną i znajomymi czy odrzucenie dawnych zainteresowań jako cena, jaką płacimy za nadmierne używanie sieci. Problem ten jest często niezauważany i bagatelizowany, a przecież dla niektórych z nas życie ,,analogowe" staje się tylko przerywnikiem między kolejnymi godzinami online.

Mimo spowszednienia internetu zagrożenie rosną; ich apogeum była pandemia COVID-19 i wymuszone przeniesienie w świat wirtualny pracy, zajęć szkolnych czy wizyt lekarskich, co odbiło się na dobrostanie wielu z nas. Stoimy teraz przed potrzebą wypracowania zasad nowej, cyfrowej higieny. W ramach omawianej kampanii zrealizowano spot profilaktyczny, który obrazuje problem izolacji społecznej i zatracenia w wirtualnym świecie:

źródło: YouTube pszczyna.tv


Śląska Policja/ak