„Barbórka Śląska” zakończenie sezonu na torze FCA Poland w Bieruniu. Sprawdź kiedy!

Sezon 2021 Samochodowych Mistrzostw Tychów już za nami. Mimo to zawodnicy i kibice będą mieli okazję spotkać się jeszcze raz na torze w Bieruniu – podczas wielkiego finału, jakim jest tradycyjna Barbórka Śląska.

Fot. Jakub Tuszyński
1

Ostatnie w tegoroczne zawody na torze testowym FCA Poland w Bieruniu odbędą się 12 grudnia 2021 roku. Pomimo zakończonej rywalizacji o punkty i tytuły mistrzowskie, emocji na torze z pewnością nie zabraknie. Dostarczy ich z specjalna formuła zawodów. Tor zostanie podzielony na dwie trasy – A i B. Zawodnicy będą startować na nich równolegle, każdy z nich będzie musiał pokonać oba odcinki po dwa razy. Aby zapewnić dodatkowe atrakcje, częścią trasy będzie widowiskowy objazd beczki.

Darmowe przejazdy dla bliskich i gości

Dodatkową atrakcją będzie piąty przejazd trasy, który w całości będzie odbywał się w formule Samochodowych Mistrzostw Tychów Rally Taxi. Każdy z kierowców biorących udział w zawodach będzie mógł zaprosić na prawy fotel swoich bliskich, znajomych, sponsorów czy gości. I to za darmo! W tej części zawodów nie będzie limitu przejazdów, nie będzie też pomiaru czasu.

Czas będzie mierzony podczas pierwszych czterech przejazdów. Rywalizacja będzie się toczyć w klasach – tak jak podczas każdej rundy SMT. Zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymają w nagrodę darmowe wpisowe na jedną z przyszłorocznych rund Samochodowych Mistrzostw Tychów.

Cykl SMT i Barbórki Śląskiej

Organizatorem cyklu SMT i Barbórki Śląskiej jest Automobilklub Ziemi Tyskiej, który od przeszło 15 lat organizuje liczne imprezy motorsportowe w Tychach i na terenie całego regionu. Jedną z nich Samochodowe Mistrzostwa Tychów – cykl zawodów otwartych dla wszystkich chętnych, prowadzony od lat według takich samych zasad. Dzięki wsparciu firmy FCA Poland, która na potrzeby zawodów udostępnia swój tor testowy. Trasa zawodów co roku zapewnia kibicom oraz zawodnikom wielkie emocje.

– Tak jak do tej pory podczas imprezy będą obowiązywać obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Należy zachować co najmniej 1,5-metrowy dystans od innych osób i przebywać tylko w wyznaczonych przez organizatora strefach. Parking przy torze i wstęp na zawody są darmowe – informują organizatorzy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie automobilklubu: www.azt.tychy.pl, lub na profilu facebookowym: automobilklubziemityskiej.