Bezpłatna mammografia w Tychach. Sprawdź, kiedy i gdzie wykonać badanie

W ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi - chętne kobiety w wieku od 50 do 69 lat - zupełnie za darmo - mogą skorzystać z możliwości darmowego badania w mammobusie.

Google mammo

Autobus stanie na parkingu przy Auchan (aleja Bielska 107) już 22 kwietnia.

Aby się przebadać wystarczy rejestracja pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub elektronicznie na stronie www.mammo.pl.

Dlaczego mammografia?

Mammografia jest obecnie najskuteczniejszą metodą diagnostyki raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych i niewyczuwalnych podczas regularnej samokontroli. Badanie trwa jedynie kilka minut i jest całkowicie bezpieczne. Osoba, która je wykonuje pomaga w prawidłowym ułożeniu piersi do prześwietlenia między dwoma powierzchniami. Muszą być lekko spłaszczone. Wykonywanie zdjęć jest bezbolesne!

Problemu nie należy bagatelizować!

Szacuje się, że każdego roku w Polsce raka piersi diagnozuje się u blisko 20 tysięcy kobiet. Ponad 25% z tej sumy - przegrywa walkę z chorobą.

Jedynym sposobem, by uchronić się przed chorobą jest profilaktyka. Wcześnie wykryte nowotwory z powodzeniem można leczyć. Oprócz regularnej mammografii - kobiety powinny wykonywać także badania cytologiczne. Rak szyjki macicy - z roku na rok - dotyka coraz młodszych kobiet. Wielu z nich nie można już uratować.