Bezpłatne badania mammograficzne. Nie badałaś się? Masz czas do 4 grudnia

W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, przychodnia LUX MED udostępnia wszystkim tyszankom w wieku od 50 do 69 lat mobilny punkt, w którym można wykonać darmowe badania mammograficzne.

Różowa wstązka

Według danych opracowanych przez działający od wielu lat program Profilaktyki Raka Piersi, pandemia koronawirusa znacząco obniżyła statystyki pacjentek, które zdecydowały się na bezpłatne, profilaktyczne badania. Miało to związek między innymi z zamknięciem na trzy miesiące mobilnych punktów mammograficznych. Według stanu wiedzy z 1 listopada 2020, z usługi skorzystało do tamtego czasu tylko 34,81 procent uprawnionych do badań kobiet.

Profilaktyka wśród Polek

Ponieważ profilaktyka raka piersi w grupie kobiet mających od 50 do 69 lat jest niezwykle istotna w przypadku wczesnego wykrywania nowotworu, LUX MED zachęca wszystkie panie w tym przedziale wiekowym do skorzystania z mobilnego punktu badań. Jak możemy przeczytać na portalu grupy LUX MED DIAGNOSTYKA, zajmującej się mammobusami:

Mammografia jest obecnie najskuteczniejszą metodą diagnostyki raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych i niewyczuwalnych podczas regularnej samokontroli. Badanie trwa jedynie kilka minut i jest całkowicie bezpieczne. Warto zatem poświęcić tę chwilę i zadbać o swoje zdrowie!

Przypomnijmy, że na raka piersi choruje w Polsce rocznie około 10000 kobiet, natomiast 5000 z powodu tej choroby umiera. Badania prewencyjne są jednym ze najskuteczniejszych sposobów zapobiegania dalszego rozprzestrzenienia się nowotworu w organizmie.

Dezynfekcja i dyscyplina

Jednocześnie z powodu szalejącej epidemii koronawirusa, we wszystkich mobilnych punktach mammograficznych zastosowane są środki ostrożności, zgodnie z obowiązującym prawem a także wewnętrznymi procedurami LUX MED. W pracowni mogą przebywać jednocześnie trzy pacjentki, każda z osób proszona jest też o bezwzględne noszenie w czasie zabiegu maski lub przyłbicy. Punkty są ponadto dezynfekowane.

Wszystkie panie, które chciałby skorzystać z bezpłatnej możliwości badań mammograficznych, proszone są o wcześniejszy kontakt pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub wypełniając formularz na stronie internetowej.

W badaniach mogą wziąć udział kobiety w wieku 50 - 69 lat, które są ubezpieczone, nie leczą się z powodu raka piersi a także nie miały przeprowadzonych badań mammograficznych w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Do skorzystania z punktu zaproszone są również kobiety będące w grupie ryzyka.

Mobilny punkt mammograficzny będzie czynny w godzinach od 8 do 15. Znajduje się przy markecie Auchan, na Alei Bielskiej 107 w Tychach. Bezpłatne badania będzie można wykonać do 4 grudnia 2020 roku.

czytaj więcej:

Obchody 11 listopada

Tyskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Parkomat Tychy

Wraca płatne parkowanie na jednej z tyskich ulic

Obecnie pasażerowie ZTM mogą korzystać z ponad 130 automatów biletowych

W Tychach pojawią się nowe biletomaty

In 20210616 111216641

Aleja Bielska w Tychach będzie w remoncie. Sprawdź, od kiedy

Uszkodzona kora drzewa przy al. Bielskiej

Kolejne uszkodzenia drzew w mieście

Rozbiórka wiaduktu ul. Grota-Roweckiego

Zdjęcia z rozbiórki wiaduktu na ul. Grota-Roweckiego

Koleje Śląskie

Podróżni przez rok nie wysiądą na stacji w Tychach