Biedronka będzie otwarta w niedzielę? Przeczytaj stanowisko właściciela sieci

Sieć sklepów "Biedronka" testuje nową usługę pocztową w niektórych marketach w Polsce. Współpracuje w tym celu razem z Pocztą Polską. Dzięki pojawieniu się usług pocztowych w sklepach sieci, będziemy mogli robić zakupy także w niedzielę.

Sklep

Biedronka sprawdza nową usługę, dzięki której sklepy tej sieci będą mogły działać również w niedziele niehandlowe. Portal money.pl otrzymał potwierdzenie współpracy z Pocztą Polską od właściciela sieci, Jeronimo Martens.

Sieć Biedronka zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa. Dokładnie wsłuchujemy się w zapotrzebowanie naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich potrzeb zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Rozpoczęliśmy testy nowej usługi w zaledwie kilku lokalizacjach spośród ponad 3 tysięcy sklepów naszej sieci. Testy są prowadzone wspólnie z doświadczonym partnerem, narodowym operatorem pocztowym, Pocztą Polską - odpowiedź jaką otrzymał portal money.pl od biura prasowego Biedronki.

Sieć sklepów Biedronka nie jest pierwszą, która próbuje ominąć zakaz handlu w niedzielę. Działając jako placówka pocztowa swoją działalność w niedzielę prowadzą także takie sieci jak m. in.

  • Żabka
  • Polomarket
  • Intermarche

Działania sieci handlowych krytykują związki zawodowe, które liczą na zaostrzenie ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Mimo protestów związkowców rząd na razie nie planuje wprowadzać żadnych zmian w obecnym prawie dotyczącym handlu w niedzielę.