Bieruń. 20-latek może trafić na 3 lata do więzienia. Powodem marihuana

Kryminalni z Bierunia zatrzymali 20-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Zatrzymanemu grożą 3 lata więzienia.

Unsplash.com
20-latek może trafić na 3 lata do więzienia

W środę 29 września, bieruńscy policjanci zatrzymali 20-latka, który miał przy sobie woreczek z zawartością marihuany. Mundurowi zatrzymali młodego mieszkańca powiatu bieruńsko-lędzińskiego, dlatego że według polskiego prawa, posiadanie środków odurzających, nawet w nieznacznej ilości, jest zabronione.

Kara 3 lat pozbawienia wolności?

Mężczyzna usłyszał zarzut za posiadanie środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zgodnie z ustawą podejrzanemu grozi do 3 lat więzienia. O losie mieszkańca powiatu bieruńsko-lędzińskiego będzie decydował teraz prokurator i sąd.

Według 62 art. ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

  1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Bieruńscy policjanci po raz kolejny udowodnili, że nie ma przyzwolenia na nieprzestrzeganie prawa. A czujność i intuicja mundurowych, w połączeniu z doświadczeniem, już niejednokrotnie doprowadziły przed oblicze sprawiedliwości osoby, które za nic mają normy prawne - poinformowała bieruńska komenda.