Bieruń: Kradzież w sklepie spożywczym. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Policjanci z bieruńskiej komendy poinformowali o zatrzymaniu dwóch sprawców kradzieży. Łupem padło mienie o wartości ponad 500 złotych. Przy jednym z zatrzymanych policjanci znaleźli narkotyki.

Policja

Do kradzieży doszło w sobotę, 2 kwietnia 2022 r.., w jednym z bieruńskich sklepów spożywczych. Jedna z ekspedientek zauważyła mężczyznę, który zaczął wychodzić szybkim krokiem ze sklepu trzymając koszyk pełen artykułów spożywczych, za które nie zapłacił. Na zewnątrz czekał na niego kolega, z którym razem zaczął uciekać. Za złodziejami ruszyło trzech świadków zdarzenia.

W tym samym czasie dzielnicowy pełniący służbę na ulicy Wawelskiej zauważył biegnących po chodniku mężczyzn, którym udało się schwytać jednego ze złodziei. Sprawca kradzieży został przechwycony przez policję. Podczas przeszukania złodzieja przez policjanta znaleziono przy nim zawiniątko, w którym była marihuana. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Nieudana próba przechytrzenia policjantów

Policjanci posiadający rysopis drugiego złodzieja rozpoczęli poszukiwania. Godzinę później udało się go znaleźć. 29-letni mężczyzna został zatrzymany w rejonie bieruńskiego dworca PKP. - Myślał, że kładąc się na tylnej kanapie samochodu, przechytrzy czujnych stróży prawa - mówią policjanci.

29 letni i 35 letni mieszkańcy Sosnowca usłyszeli zarzuty. Teraz będą odpowiadać za kradzież mienia, której dopuścili się w warunkach recydywy. Dodatkowo 35-latek usłyszał zrzut posiadania środka odurzającego. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje prokurator i sąd.