Międzynarodowy turniej badmintona w Bieruniu. "To ukłon wobec młodych, sportowych talentów"

W weekend 5 i 6 lutego 2022 r., w Bieruniu odbędzie się SBL Cup Grand Prix Młodzika & Juniora. Jest to międzynarodowy turniej badmintona dla młodych, sportowych talentów.

Unsplash.com
Badminton

Bieruń przez dwa dni będzie żył badmintonem. Sportowe wydarzenie odbędzie się 5 i 6 lutego. Organizatorami wydarzenia są UKS SBL Badminton Academy, miasto Bieruń, BOSIR - Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Fundacja Team 111.

Turniej składa się z następujących zawodów:

  • 5 lutego - GRAND PRIX JUNIOR (U-19) - KAT. VI i MŁODZIK (U-15) - KAT. VIII
  • 5 - 6 lutego - Turniej “Mało Grania w U-15” - Single i Deble (U-15)
  • 5 - 6 lutego - Krajowy Turniej Młodzika Młodszego U13
  • 6 lutego - Turniej Nadziei Olimpijskich (Single U-9, U-11)

Wygranym jest każdy!

- Robimy wszystko, by dać młodym talentom narzędzia i możliwości, by każdego dnia mogli stawać się lepszymi w tym, co kochają. Dobrze być częścią spełniania marzeń i obserwować, jak młodzi rozwijają się przez sport. Stworzenie wydarzenia, jakim jest SBL CUP GRAND PRIX MŁODZIK & JUNIOR to nasz ukłon wobec wszystkich młodych, sportowych talentów. Pragniemy, by sam już udział w tych zawodach był dla nich nagrodą za ciężką, całoroczną pracę. Tu wygranym jest każdy! – mówi Mariusz Kaletka, Dyrektor Turnieju i Prezes Fundacji Team 111.

Organizatorzy zapraszają wszystkich młodych zawodników oraz kibiców do wzięcia udziału w turnieju. Będzie to wydarzenie sportowe o wysokiej randze. Zawodnicy będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami. Turniej posłuży także, jako miejsce do szukania możliwości polepszenia swojej techniki gry.

– Wysoka ranga sportowa turniejów, która miejmy nadzieję przyciągnie najlepszych zawodników z Polski, jest idealnym miejscem do obserwacji i szukania obszarów, nad jakimi będzie trzeba pracować w kolejnych miesiącach - mówi Szymon Kostka, Prezes SBL Badminton Academy, Trener Kadry Śląska i Trener Główny Ośrodka OSSM Bieruń.

czytaj więcej:

Placyk do ćwiczeń przy Kruczku

Nowy obiekt sportowy w Tychach

Tyska Gala Sportu

Odbyła się Tyska Gala Sportu

GKS Tychy pokonał Zagłębie Sosnowiec

GKS Tychy uciekł spod topora. Emocje do ostatnich sekund

Lodowisko

Okres mrożenia tafli lodowiska nie będzie wydłużony

Markus spiske 3 IE Od Mr Sf U8 unsplash

Rowerem „pod prąd” i inne udogodnienia dla rowerzystów

107976

PZHL i Śląsk grają razem. Czym jest Śląski Dom Hokeja?

IMG 20210818 144847

W Paprocanach bez zmian, zakaz kąpieli dalej obowiązuje