Międzynarodowy turniej badmintona w Bieruniu. "To ukłon wobec młodych, sportowych talentów"

W weekend 5 i 6 lutego 2022 r., w Bieruniu odbędzie się SBL Cup Grand Prix Młodzika & Juniora. Jest to międzynarodowy turniej badmintona dla młodych, sportowych talentów.

Unsplash.com
Badminton

Bieruń przez dwa dni będzie żył badmintonem. Sportowe wydarzenie odbędzie się 5 i 6 lutego. Organizatorami wydarzenia są UKS SBL Badminton Academy, miasto Bieruń, BOSIR - Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Fundacja Team 111.

Turniej składa się z następujących zawodów:

  • 5 lutego - GRAND PRIX JUNIOR (U-19) - KAT. VI i MŁODZIK (U-15) - KAT. VIII
  • 5 - 6 lutego - Turniej “Mało Grania w U-15” - Single i Deble (U-15)
  • 5 - 6 lutego - Krajowy Turniej Młodzika Młodszego U13
  • 6 lutego - Turniej Nadziei Olimpijskich (Single U-9, U-11)

Wygranym jest każdy!

- Robimy wszystko, by dać młodym talentom narzędzia i możliwości, by każdego dnia mogli stawać się lepszymi w tym, co kochają. Dobrze być częścią spełniania marzeń i obserwować, jak młodzi rozwijają się przez sport. Stworzenie wydarzenia, jakim jest SBL CUP GRAND PRIX MŁODZIK & JUNIOR to nasz ukłon wobec wszystkich młodych, sportowych talentów. Pragniemy, by sam już udział w tych zawodach był dla nich nagrodą za ciężką, całoroczną pracę. Tu wygranym jest każdy! – mówi Mariusz Kaletka, Dyrektor Turnieju i Prezes Fundacji Team 111.

Organizatorzy zapraszają wszystkich młodych zawodników oraz kibiców do wzięcia udziału w turnieju. Będzie to wydarzenie sportowe o wysokiej randze. Zawodnicy będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami. Turniej posłuży także, jako miejsce do szukania możliwości polepszenia swojej techniki gry.

– Wysoka ranga sportowa turniejów, która miejmy nadzieję przyciągnie najlepszych zawodników z Polski, jest idealnym miejscem do obserwacji i szukania obszarów, nad jakimi będzie trzeba pracować w kolejnych miesiącach - mówi Szymon Kostka, Prezes SBL Badminton Academy, Trener Kadry Śląska i Trener Główny Ośrodka OSSM Bieruń.