Bieruń otrzymał ponad 670 tys. złotych dofinansowania na przebudowę ul. Piastowskiej

Miasto Bieruń otrzymało ponad 670 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę ulicy Piastowskiej w Bieruniu Nowym. Szacunkowy koszt całej inwestycji to około 1 milion 350 tysięcy złotych.

Unsplash.com
Alexey malakhov wz N Gd UPRI50 unsplash

Zadanie pod nazwą „Przebudowa ul. Piastowskiej w Bieruniu” z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymała 50 % dofinansowania inwestycji. Według aktualnego kosztorysu jest to 670 036,50 zł. Dokładna kwota dofinansowania będzie znana po przetargu na realizację inwestycji.

Wykonane zostaną:

  • roboty drogowe budowlane (nowa nawierzchnia jezdni)
  • budowa kanalizacji deszczowej
  • budowa wodociągu
  • budowa oświetlenia led
  • przebudowa sieci elektroenergetycznej i oświetleniowej
  • budowa kanalizacji teletechnicznej

W ramach dofinansowania woj. śląskie otrzyma 150 mln zł

Województwo śląskie otrzyma w 2022 r. 150 mln złotych dofinansowania w ramach Funduszu Rozwoju Dróg. Po 75 mln zł otrzymają gminy i powiaty.

– Kolejne wielkie środki, które trafią do naszego regionu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, to realna szansa na poprawę oraz tworzenie nowoczesnej infrastruktury drogowej. A wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo na drogach lokalnych, podnieść komfort podróżowania czy ułatwić dostęp do terenów inwestycyjnych ­– mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Sprawdź też: Jakub Chełstowski o tyskim DPS w Kobiórze: „Taka decyzja w przypadku DPS absolutnie nie powinna być podjęta”

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg ma na celu wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przed samorządy. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

Chcemy, żeby można było budować coraz więcej infrastruktury drogowej. Nasz program budowy dróg gminnych i powiatowych przynosi dzisiaj owoce - to przede wszystkim bezpieczna i bardziej komfortowa jazda i wzmocnienie gospodarcze – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poświęconej RFRD