Bieruń: Podsumowanie akcji „Bezpieczny cyklista”. Policjanci wystawili 24 mandaty

Bieruńscy policjanci we wtorek, 26 lipca 2022 r., prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny cyklista”. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów na drodze.

Policja Bieruń

Działania bieruńskiej drogówki trwały od godziny 6.00 do godziny 14.00. W trakcie akcji policjanci skontrolowali 28 pojazdów. Nałożyli 24 mandaty karne i zastosowali 4 pouczenia. – Ważne jest, aby zarówno rowerzyści jak i kierujący, pamiętali o respektowaniu przepisów ruchu drogowego w tym zakresie – informują mundurowi.

Ważne kaski jak i odblaski

Podczas działań skierowanych na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów, mundurowi zachęcali do stosowania kasków ochronnych i kamizelek odblaskowych. Mimo, że te elementy nie są obowiązkowe, to znacznie poprawiają bezpieczeństwo na drodze. – Zakładając kask ochronny chronimy bowiem głowę, która jest najbardziej narażona na urazy. Tym samym mamy szansę wyjść bez poważniejszych obrażeń w przypadku kontaktu z twardym podłożem. Natomiast kamizelka odblaskowa, ubranie w jaskrawym kolorze, opaski odblaskowe ułatwią kierowcy dostrzeżenie rowerzysty na drodze, który czasami zlewa się z otoczeniem nawet podczas dobrych warunków atmosferycznych – mówią policjanci.