Bieruń: Policyjny dron obserwował kierowców. Do kontroli zatrzymano 25 z nich

Policjanci ruchu drogowego z bieruńskiej komendy, wspólnie z mundurowymi z komendy wojewódzkiej, przeprowadzili działania z wykorzystaniem drona. Bezzałogowy statek powietrzny dzięki zamontowanej kamerze wyłapywał kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów drogowych.

Policyjna akcja skierowana była na przejazd kolejowy przy ulicy Bogusławskiego w Bieruniu. – Kierowcy, którzy nie przestrzegali przepisów obowiązujących w tym miejscu, musieli liczyć się z prawnymi konsekwencjami – informują policjanci.

Akcja na przejeździe kolejowym w Bieruniu

Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Mundurowi w działania skorzystali z drona. Obserwowali oni zachowanie kierowców przejeżdżających przez niestrzeżony przejazd kolejowy na ulicy Bogusławskiego w Bieruniu.

– Przy dojeżdżaniu do tego miejsca, każdy kierujący jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności. Trzeba oczywiście zastosować się też do znaku „STOP” i linii bezwarunkowego zatrzymania. Kamerze bezzałogowego statku powietrznego, obsługiwanego przez wyszkolonych policjantów ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, nie umknęło żadne wykroczenie – mówią policjanci.

Informacje, uzyskane przez operatora drona natychmiast zostały przekazywane do bieruńskich Stróży prawa, którzy podejmowali interwencję wobec sprawców wykroczeń. W trakcie kilkugodzinnej akcji policjanci zarejestrowali 25 kierujących, którzy popełnili wykroczenia. Kierowcy, którzy złamali przepisy otrzymali odpowiednie kary.

czytaj więcej:

Policjaaa

Chciał przekupić policjantów narkotykami i pieniędzmi

Policja

61-latek groził śmiercią swojej partnerce i synowi

Marihuana Bieruń

Amfetamina i marihuana nad zalewem dziećkowickim

Policja Tychy

Wysokie mandaty dla pijanych rowerzystów

Policja Tychy Bieruń

Policjanci zatrzymali poszukiwanego dilera narkotyków

Sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany

25-latek sprawcą fałszywego alarmu bombowego!

20-latek może trafić na 3 lata do więzienia

3 lata więzienia za marihuanę?