Bieruń: W listopadzie i grudniu pojawiło się prawie 160 nowych drzew!

Na przełomie listopada i grudnia 2021 roku, w Bieruniu pojawiło się 159 nowych drzew. Część została nasadzona z okazji obchodów 30-lecia Odrodzonej Samorządności Bierunia, a jeszcze inne z powodu nasadzeń zastępczych.

W ramach obchodów 30-lecia Odrodzonej Samorządności Bierunia burmistrz Krystian Grzesica zdecydował o zasadzeniu w 2021 roku 30 dębów. Nowe drzewa pojawiły się niedaleko wiaty wędkarskiej na ulicy Wiślanej. Dzięki decyzji w Bieruniu powstał "zakątek 30 dębów" i mieszkańcy zyskali nowe miejsce do spacerów i rekreacji.

36 nowych drzew pojawiło się też przy ulicy Mieszka I. Są to nasadzenia zastępcze po wycince kilku drzew, które kolidowały z powstającym chodnikiem. Nowe drzewa pojawiły się przy placu zabaw i boisku piłkarskim kilkadziesiąt metrów dalej.

Na Plantach Karola w Bieruniu również pojawiły się nowe nasadzenia - 28 śliw wiśniowych. W ostatnich latach na plantach pojawiła się nowa infrastruktura - ławki, kosze, stojaki na rowery. - Miasto regularnie inwestuje w Planty Karola. Nowe nasadzenia wzdłuż ścieżki rowerowej doskonale uzupełnią inwestycję i uczynią Planty Karola jeszcze atrakcyjniejszymi - mówią bieruńscy urzędnicy.

Nowe nasadzenia w strefie ekonomicznej

Nowe drzewa zostały posadzone też w bieruńskiej strefie ekonomicznej, która dopiero otwiera się na kolejne inwestycje. Wzdłuż drogi, która łączy ulicę Ekonomiczną z ulicą Hodowlaną posadzono 63 drzewa - 31 grusz i 32 wiśnie.

Miasto nasadziło też 2 platany przy parkingu na ulicy Licealnej. - Po Nowym Roku kontynuowana będzie budowa ścieżki rowerowej, która połączy parking na ulicy Licealnej z ulicą Marcina (istniejącą wzdłuż niej ścieżką rowerową). Tymczasem przy parkingu pojawiły się dwa piękne Platany - dodają bieruńscy urzędnicy.

czytaj więcej:

Possessed photography 5 Fft mck9gk unsplash

Zielone światło dla pieszych świeci się za krótko?

DSC04086

Kolejne zmiany w rozkładach jazdy. Sprawdź jakie

Uszkodzony szlaban

Próba kradzieży i zniszczenie na tyskim parkingu

Przed nami głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego

Przed nami głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego

Zniszczony korzeń przy ul. Cyganerii

TZUK wyraził niepokój co do działalności MZUiM Tychy!

Wizualizacja mural RR UM autor Czary Mury

Przy ul. Filaretów powstanie mural Ryszarda Riedla

Skrzyżowanie ulic Edukacji/Budowlanych/Bielska

Utrudnienia w ruchu na kolejnym tyskim skrzyżowaniu