Bieruń: W listopadzie i grudniu pojawiło się prawie 160 nowych drzew!

Na przełomie listopada i grudnia 2021 roku, w Bieruniu pojawiło się 159 nowych drzew. Część została nasadzona z okazji obchodów 30-lecia Odrodzonej Samorządności Bierunia, a jeszcze inne z powodu nasadzeń zastępczych.

W ramach obchodów 30-lecia Odrodzonej Samorządności Bierunia burmistrz Krystian Grzesica zdecydował o zasadzeniu w 2021 roku 30 dębów. Nowe drzewa pojawiły się niedaleko wiaty wędkarskiej na ulicy Wiślanej. Dzięki decyzji w Bieruniu powstał "zakątek 30 dębów" i mieszkańcy zyskali nowe miejsce do spacerów i rekreacji.

36 nowych drzew pojawiło się też przy ulicy Mieszka I. Są to nasadzenia zastępcze po wycince kilku drzew, które kolidowały z powstającym chodnikiem. Nowe drzewa pojawiły się przy placu zabaw i boisku piłkarskim kilkadziesiąt metrów dalej.

Na Plantach Karola w Bieruniu również pojawiły się nowe nasadzenia - 28 śliw wiśniowych. W ostatnich latach na plantach pojawiła się nowa infrastruktura - ławki, kosze, stojaki na rowery. - Miasto regularnie inwestuje w Planty Karola. Nowe nasadzenia wzdłuż ścieżki rowerowej doskonale uzupełnią inwestycję i uczynią Planty Karola jeszcze atrakcyjniejszymi - mówią bieruńscy urzędnicy.

Nowe nasadzenia w strefie ekonomicznej

Nowe drzewa zostały posadzone też w bieruńskiej strefie ekonomicznej, która dopiero otwiera się na kolejne inwestycje. Wzdłuż drogi, która łączy ulicę Ekonomiczną z ulicą Hodowlaną posadzono 63 drzewa - 31 grusz i 32 wiśnie.

Miasto nasadziło też 2 platany przy parkingu na ulicy Licealnej. - Po Nowym Roku kontynuowana będzie budowa ścieżki rowerowej, która połączy parking na ulicy Licealnej z ulicą Marcina (istniejącą wzdłuż niej ścieżką rowerową). Tymczasem przy parkingu pojawiły się dwa piękne Platany - dodają bieruńscy urzędnicy.