Bieruń wspiera miasto partnerskie w Ukrainie. Ruszył transport z darami

Miasto Bieruń wysłało do Ukrainy naczepę z darami od mieszkańców i firm działających na terenie Bierunia. Łącznie wysłano 32 palety produktów.

Do Ostroga w Ukrainie wyruszył transport darów od mieszkańców Bierunia. Dzięki mobilizacji mieszkańców w krótkim czasie udało się zorganizować pomoc dla miasta partnerskiego Bierunia. Firma Action wsparła zbiórkę udostępniając swoje magazyny, również pracownicy firmy pomagali przy załadunku darów.

– Niesamowita mobilizacja różnych środowisk. Tytaniczna praca wolontariuszy. Ogromne wsparcie od firmy Action, która udostępniła swoje magazyny i pracowników. Bez tego nie dalibyśmy rady sprawnie przygotować do transportu tej ogromnej ilości darów, które mieszkańcy Miasto Bieruń chcą przekazać swoim przyjaciołom z Ostroga – informuje Miasto Bieruń.
Naczepa z darami dla Ukrainy

Odpowiedź mieszkańców na apel o pomoc

– Jestem pod olbrzymim wrażeniem takiego wielkiego zrywu serca. Tego, że odpowiedzieliście szybko, dobrze i chętnie na tę prośbę o pomoc. Być może dlatego, że my też kiedyś potrzebowaliśmy pomocy i wiedzieliśmy, że możemy na nią liczyć. Dzięki temu, teraz też chcemy pomagać innym – mówi burmistrz Bierunia Krystian Grzesica.

Burmistrz dodaje, że oprócz pomocy w Ukrainie miasto pomaga uchodźcom i jest gotowe dalej pomagać w samym Bieruniu.

Ukraińskie miasto partnerskie

10 września 2005 roku, podczas międzynarodowego spotkania miast partnerskich pt. „Przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi", gmina Bieruń podpisała Akt Partnerstwa z ukraińskim miastem Ostróg.