Bieruńscy policjanci zatrzymali dwóch złodziei! Recydywista wśród zatrzymanych

Bieruńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży metalowych elementów z pustostanu w Imielinie.

38 679234

38-letni mieszkaniec Katowic i 34-letni mieszkaniec Jaworzna wpadli w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku podczas kradzieży. Starszy z mężczyzn trafił już za kraty bo, jak się okazało, był to recydywista poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 34-latek na swoim koncie też ma już niejeden konflikt z prawem.

Z jednego z pustostanów na terenie Imielina złodzieje zamierzali skraść metalowe elementy. Przygotowani do popełnienia przestępstwa nie spodziewali się, że na ich drodze staną policjanci. Jeden z amatorów cudzego mienia próbował uciekać, ale szybko został schwytany.

Podrobiona tożsamość

Wprowadził też stróży prawa w błąd, co do swojej tożsamości. Jak się później okazało, 38-latek doskonale wiedział jak zakończy się to zatrzymanie. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że jest poszukiwany w celu odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty za usiłowanie kradzieży mienia, którego wartość została oszacowana na kwotę 1,3 tys. złotych. Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W przypadku 38-latka zagrożenie karą jest jednak bardziej surowe ponieważ przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy. Prosto z bieruńskiej komendy mieszkaniec Katowic trafił już do aresztu, gdzie rozpoczął ponad roczną odsiadkę. O dalszym losie obu amatorów cudzego mienia zadecyduje teraz sąd