Bieruńscy policjanci zatrzymali złodzieja kabli telekomunikacyjnych. Grozi mu 8 lat więzienia

Policjanci w niedzielę, 30 stycznia 2022 r. zatrzymali 34-letniego mieszkańca Lędzin. Złodziej od kilku miesięcy kradł kable z tych samych studzienek telekomunikacyjnych, powodując nie tylko straty materialne, ale też zakłócenia działania sieci telekomunikacyjnej.

W niedzielę, 30 stycznia, kilka minut przed godziną 6:00, policjanci otrzymali informację o otwarciu studzienki kablowej w rejonie należącej do sieci telekomunikacyjnej w Lędzinach. W rejon zgłoszenia, czyli ulic Ekonomicznej i Szewczyka w Lędzinach udali się bieruńscy kryminalni.

Próba przewiezienia na rowerze 61 metrów kabla

Chwilę po przyjechaniu w ręce mundurowych wpadł mężczyzna, który na rowerze przewoził 61 metrów kabla telekomunikacyjnego. Zatrzymanym okazał się 34-letni mieszkanie Lędzin. Po schwytaniu przez policjantów mężczyzna trafił do policyjnej celi. W poniedziałek, 31 stycznia, w bieruńskiej komendzie śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty.

Mieszkaniec Lędzin usłyszał łącznie 6 zarzutów

Jak ustalili policjanci, 34-letni mieszkaniec Lędzin stoi nie tylko za niedzielną kradzieżą kabla, ale też za pięcioma wcześniejszymi, w tym samym miejscu. Zebrany do tej pory materiał dowodowy wskazuje na to, że łupem złodzieja od października 2020 roku, padło łącznie 360 metrów kabla telekomunikacyjnego, co spowodowało straty na ponad 11,5 tysiąca złotych. O dalszym losie lędzinianina zadecyduje teraz prokurator i sąd.

Zgodnie z art. 254a. Kodeksu karnego: Kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej, trolejbusowej lub linii metra, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

czytaj więcej:

38 677801

Bieruńscy policjanci zatrzymali złodzieja rowerów

Niewybuch z II wojny światowej

Niewybuch w bieruńsko-lędzińskim zagajniku

Sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany

25-latek sprawcą fałszywego alarmu bombowego!

Zatrzymanie oszusta

Poszukiwany listem gończym zatrzymany!

Mika baumeister J5yo GZ Ldp SI unsplash

Tyska policja ostrzega przed cyberprzestępcami!

38 660095

Pirat drogowy z Bojszów zatrzymany!

LPR

Lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego