Bieruńska policja zatrzymała 4 poszukiwanych i odnalazła zaginioną 12-latkę

Policjanci z bieruńskiej komendy w ciągu ostatnich dni zatrzymali cztery osoby, które były poszukiwane. Mundurowi odnaleźli też 12-latkę, która uciekła z domu.

Unsplash.com
Max fleischmann 4wc I3 YQA Wp I unsplash 1

Od piątku 25 marca do poniedziałku 28 marca 2022 r., policjanci ustalili miejsce pobytu, zatrzymali i doprowadzili do więzienia czterech poszukiwanych. Zatrzymane osoby próbowały uniknąć kary wymierzonej przez sąd. Jak informują policjanci każdy z zatrzymanych ma na swoim koncie przynajmniej jedno przestępstwo. Najwięcej, bo 9 miesięcy spędzi w więzieniu 36-latek, za którym sąd wysłał list gończy. Karę pozbawienia wolności odbędzie też mieszkaniec Imielina, który został skazany za oszustwa.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Szczęśliwie zakończyły się również poszukiwania zaginionej 12-latki. Bez zgody najbliższych wyszła z domu w piątek wieczorem, nie mówiąc gdzie będzie i kiedy wróci. Zaalarmowani policjanci już kolejnego dnia odnaleźli dziewczynę i oddali je w ręce opiekunów.

Do jednostek policji każdego dnia wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Otrzymujemy też zgłoszenia zaginięć nastolatków, które przechodząc okres buntu, potrafią wyjść z domu na kilka dni lub na noc, nie informując o tym swoich najbliższych. Policyjne działania skupione są na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu poszukiwanych. Stróże prawa muszą działać bardzo wnikliwie, a zarazem szybko reagować na wszelkie informacje. Często liczą się dosłownie minuty. Na co dzień tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, a także poszukiwaniem osób zaginionych, zajmują się policjanci wyspecjalizowani w prowadzeniu poszukiwań. Nie znaczy to jednak, że tylko oni zatrzymują poszukiwanych. Ci często "wpadają” w trakcie kontroli drogowej czy też zwykłej interwencji lub legitymowania – informują policjanci.