Bieruński „Letni Rynek” w objęciach koncertu Basi Dratwińskiej. Relacja

W słoneczną niedzielę 15 sierpnia 2021 roku, na rynku w Bieruniu odbył się koncert Basi Dratwińskiej wraz z sześcioosobowym zespołem. W jakie tym razem muzyczne klimaty zabrał mieszkańców Bieruński Ośrodek Kultury? Przeczytaj poniżej.

Basia Dratwińska jest utalentowaną wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Jej twórczość jest coraz częściej obecna na dużych scenach. Obecnie współpracuje z sześcioosobowym zespołem z którym niedawno wypuściła debiutancki krążek pod tytułem: „NAPRAWDĘ”.

Muzyczne klimaty

Klimaty jakich słuchacze mogli „posmakować” podczas niedzielnego koncertu to z całą pewnością duża dawka funk’u, elektroniki oraz jazz’u, momentami dało się usłyszeć nawiązania do hip-hopu. Jakość muzyczna podczas występu Basi Dratwińskiej wraz z zespołem nie odbiegała od jakości muzyki prezentowanej na największych polskich festiwalach muzycznych.

Muzyczny występ

Wszystkie osoby, które znajdowały się na rynku podczas koncertu z zaciekawieniem patrzyły na scenę, oraz słuchały zespołu, który się na niej znalazł. W trakcie koncertu, na rynku, mimo wysokiej temperatury można było zaobserwować wielu uczestników zainteresowanych wydarzeniem.

Uczestnicy koncertu z dużym zaangażowaniem podeszli do tego wydarzenia. Kiedy artyści poprosili, żeby klaskać do rytmu, prawie każdy na rynku rytmicznie wyklaskiwał. Oprócz braw na zakończenie koncertu, były również owacje na stojąco.

Zespół zachęcony oklaskami i pozytywnym podejściem uczestników zagrał jeszcze jeden utwór mimo zakończonego koncertu. Po wszystkim Bieruński Ośrodek Kultury zorganizował quiz w którym można było wygrać płytę „NAPRAWDĘ” wraz z autografem wokalistki.

Jedna z uczestniczek zapytana jak podobał się jej koncert odpowiedziała:

- Bardzo młodzi i energiczni ludzie, oby częściej u nas grali!

Rozmowa z zespołem

Po koncercie zapytaliśmy się członków zespołu jak wygląda ich proces twórczy

Nikodem Sikorski: Cały proces uległ zmianie z upływem czasu. Najpierw zaproponowałem Basi, żeby zrobić jedną piosenkę – singla. Potem im dłużej ze sobą pracowaliśmy tym bardziej nam się to podobało, aż w końcu pojawił się pomysł na płytę. Teksty i linie melodyczne to strona Basi, a ja aranżowałem całą muzykę. Wyjściowym krokiem jest nagranie studyjne, później częściowo staramy się odtwarzać to co było na nagraniu, a czasem dorzucamy coś specjalnie, żeby to zagrać na żywo.

Jakub Byczek: We wrześniu pojawi się nasz nowy singiel i równocześnie planujemy ruszyć z naszym nowym materiałem i prezentować go na scenach na jesieni tego roku. Na nowym krążku odejdziemy trochę od naszej stylistyki, ale na razie nie chcemy zdradzać szczegółów. Jesteśmy przekonani, że każdemu spodobają się zmiany jakie wprowadzimy.

„Letni Rynek” w Bieruniu

Było to przedostatnie wydarzenie z cyklu „Letni Rynek” w Bieruniu w 2021 roku. Za tydzień 22 sierpnia na bieruńskim rynku koncert zagra zespół „IKSY”.