Biuro dla firmy do wynajęcia taniej. Zgłoś się do kolejnej edycji programu „Klucz do biznesu”

Szukasz lokalu na siedzibę firmy za rozsądne pieniądze? Stawiasz pierwsze kroki w biznesie? Prowadzisz firmę nie dłużej niż 5 lat? Władze Tychów zachęcają: Weź udział w kolejnej edycji programu „Klucz do biznesu”.

Biuro (zdjęcie ilustracyjne)

Program „Klucz do biznesu” ma pomóc przedsiębiorcom startującym z biznesem lub prowadzącym działalność w wynajęciu lokalu na siedzibę firmy na preferencyjnych zasadach. Pieniądze, które uda się zaoszczędzić dzięki programowi, będą mogli przeznaczyć na rozwój firmy, budowanie marki czy reklamę. Na wnioski organizatorzy czekają do 17 września.

Architekt krajobrazu – Sylwia Nowosielska, prowadzi firmę razem ze swoimi wspólnikami od kilku lat. Półtora roku zajęło im szukanie odpowiedniego lokalu. Od 2019 roku firma MYTREE sp. z o.o. uczestniczy w programie „Klucz do biznesu”.

- Długo szukaliśmy odpowiedniego miejsca. Nasza pracownia powstała wokół idei projektowania ukierunkowanego na relacje społeczne. Projektujemy głównie ogrody, indywidualne lub modułowe. Program umożliwił nam rozwój firmy przy stosunkowo niskich kosztach własnych - mówi Sylwia Nowosielska.

Firma MYTREE sp. z o.o. jest jedną z 5 firm, które skorzystały z pierwszej edycji programu „Klucz do biznesu” i działają w budynku przy ul. Grota-Roweckiego.

Mateusz Siąkowski razem z Patrykiem Perzem prowadzi firmę Akpol-trans – zajmującą się transportem towarów krajowych oraz zagranicznych.

- Staramy się świadczyć usługi najwyższej jakości, ale jednocześnie obniżyć maksymalnie koszty działalności, by móc oferować dobre ceny przy stabilnych zleceniach – mówi Mateusz Siąkowski.

Preferencyjne ceny za wynajem lokali

Preferencyjne ceny za wynajem lokali dla osób uczestniczących w programie były dla ich firmy bardzo istotne. Podobnie jak dla Marcina Białonia – inżyniera, który w budynku na ulicy Grota - Roweckiego otworzył biuro swojej firmy specjalizującej się w tworzeniu oprogramowania komputerowego. W pierwszej edycji tyskiego „Klucza do biznesu” powstało także biuro kancelarii adwokackiej oraz firmy spedycyjno-transportowej.

-Jesteśmy młodym zespołem, zdeterminowanym, zaangażowanym i sumiennym, który chce się rozwijać w Tychach – napisał Jakub Kraska z Kraspeed Logistic składając wniosek w 2019 roku.

W roku 2021 do dyspozycji przedsiębiorców Tyskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przeznaczyło 5 lokali o powierzchni użytkowej od 12 do 40 m2, zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta (na trzecim piętrze budynku przy ul. Grota-Roweckiego 42-44 w Tychach).

Zasady programu "Klucz do biznesu"

Na obniżone stawki czynszu przedsiębiorcy mogą liczyć przez trzy lata. Cena za wynajem w pierwszym roku wyniesie 12 zł netto za m2 powierzchni użytkowej wraz z częściami wspólnymi, w drugim roku wzrośnie do 15 zł za m2 a w trzecim 18 zł za m2. Później zainteresowani przedłużeniem umowy, zapłacą według stawek obowiązujących w TTBS. Do czynszu należy doliczyć opłatę za media oraz kaucję za lokal (2-krotność miesięczna czynszu brutto według stawki z 1 roku).

- W ramach wynajmu, przedsiębiorcy - po wcześniejszym uzgodnieniu z Tyskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego - będą mogli bezpłatnie skorzystać z sali konferencyjnej znajdującej się na pierwszym piętrze budynku (nie dłużej niż dwa dni w miesiącu, z możliwością rozłożenia na godziny) – mówi Dorota Picho – naczelnik Wydziału Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Koszty remontu i dostosowania pomieszczeń do działalności, ponoszą przedsiębiorcy. Osoby zainteresowane będą miały możliwość obejrzenia lokalu przed przystąpieniem do Programu, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Tyskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

Nie trzeba być zameldowanym w Tychach

Żeby wziąć udział w programie, nie trzeba być zameldowanym w Tychach, ale podmiot ubiegający się o lokal nie może być najemcą, dzierżawcą lub innym użytkownikiem, lokalu użytkowego stanowiącego mienie komunalne Miasta Tychy.

Co ważne, osoby, którym udostępniono już lokal w ramach wcześniejszej edycji programu „Klucz do biznesu”, nie mogą ponownie wziąć udziału w programie.

- Wniosek należy złożyć osobiście najpóźniej do 17 września 2021 r. do godziny 13.30, w Wydziale Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Tychy przy al. Niepodległości 49 (I piętro, pok. 103). Można go również wysłać na adres: Urząd Miasta Tychy, Wydział Ewidencji Działalności Gospodarczej, al. Niepodległości 49, 43-100 Tychy z dopiskiem „Klucz do biznesu 2021” - dodaje Dorota Picho.

Do konkursu włączone zostaną tylko te wniosku, które wpłyną w terminie i będą spełniały wymagania formalne zawarte w Regulaminie. W przypadku przesłania wniosku, decyduje data wpływu.

Przedsiębiorcy, którym Komisja konkursowa przyzna lokale, zostaną powiadomieni przez Organizatora telefonicznie lub mailowo, najpóźniej w ciągu 5 dni roboczych od posiedzenia Komisji konkursowej. a ich dane zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora w zakładce „Dla przedsiębiorców”: www.umtychy.pl/dla-przedsiebiorcow oraz Partnera Programu: www.ttbs.tychy.pl.