Centrum handlowe Gemini Park Tychy rośnie w oczach. Będą tu dodatkowe sklepy oraz 7-salowe kino

Trwa rozbudowa centrum handlowego Gemini Park Tychy. Po powiększeniu będzie liczyć 44 tys. m2. W nowej części powstanie m.in. 7-salowe kino oraz jeszcze więcej sklepów. Już znane są pierwsze marki nowych sklepów.

Gemini Park Tychy rośnie w oczach. Już od ponad roku i trzech miesięcy trwa rozbudowa największego w Tychach centrum handlowego. W efekcie prac galeria ma zyskać ok. 7 tys. m kw. i docelowo liczyć 44 tys. m kw. powierzchni handlowej. Nowa część, połączona z istniejącym już obiektem, powstaje od strony północnej galerii, vis a vis niedawno otwartej Castoramy.

Kiedy otwarcie nowej części Gemini Park Tychy?

Chociaż jeszcze nie ma oficjalnej daty zakończenia prac, to wszystko wskazuje na to, że te wchodzą właśnie w ostatni etap.

- Budowa zmierza stopniowo ku końcowi. Zakończone zostały już prace związane ze stanem surowym zamkniętym, a obecnie trwają ostatnie poprawki na elewacji. Lada moment pojawią się na niej także pierwsze szyldy. Na ukończeniu są też prace instalacyjne i wykończeniowe, a także prace związane z drogami, chodnikami i zielenią – wylicza Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Roboty prowadzone są także we wnętrzu obiektu.

– Prace wykończeniowe i instalacyjne na pasażu handlowym i w pozostałych częściach wspólnych są już znacznie zaawansowane. Wnętrze nowej części zaczyna więc nabierać kształtu. Jednocześnie też trwają prace odbiorowe, pomiarowe i rozruchowe. Każdego dnia na budowie pracuje dziś blisko 120 robotników! – dodaje Misztalewski.

Nowe, 7-salowe kino w Gemini Park Tychy

Co ważne, kształtu zaczynają nabierać także pierwsze lokale.

– Rozpoczęliśmy już prace nad lokalem naszego głównego najemcy – kina. Obecnie trwają roboty związane z adaptacją przestrzeni. Kino zajmie ok. 2,5 tys. m kw. Póki co możemy tyle zdradzić. W pozostałych lokalach, które już przekazane zostały pierwszym najemcom, również prowadzone są prace wykończeniowe – informuje Tomasz Misztalewski.

Zgodnie z zapowiedziami w nowej części Gemini Park powstanie największe w mieście i najnowocześniejsze na Śląsku kino, liczące sobie aż 7 sal.

Sklep Action będzie w Gemini Park Tychy

Znany jest też pierwszy najemca. Podpisana jest już umowa z holenderską siecią sklepów Action, która w nowej części wynajmie lokal mający 915 m kw. Ten ma zostać otwarty jeszcze przed otwarciem samej nowej części.

Finalizowane są także pozostałe umowy.
- Komercjalizacja Gemini Park podobnie jak budowa wchodzi właśnie w ostatni etap. Wspiera nas w tym Colliers, jedna z największych na rynku firm doradczych. Już dziś możemy zdradzić, że w nowej części oprócz Action i kina, pojawią się także sklepy z ofertą wyposażenia wnętrz, a także nowe punkty gastronomiczne ulokowane w jeszcze większej strefie restauracyjnej. W sumie nową część wypełni 8 nowych najemców – informuje Daniel Słuchocki, Head of Lease w Gemini Holding.

Power Center w Tychach, czyli Gemini z innymi dużymi sklepami, m.in. Castoramą

- Realizowana w Tychach rozbudowa idealnie wpisuje się w rozwój tutejszego handlowego „Power Center”, w sercu, którego ulokowane jest Gemini Park – zauważa Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

– Dzięki inwestycji przestrzeń ta, mająca mieć docelowo aż 100 tys. m kw. GLA, zyska dodatkowe sklepy i restauracje, ale przede wszystkim unikalną nie tylko w Tychach, ale i regionie ofertę rozrywkową, opartą na nowoczesnym kinie. To pozwoli galerii nie tylko w pełni wykorzystać potencjał płynący z lokalizacji w handlowym hubie, ale też wynikający ze strategicznego położenia w sąsiedztwie Katowickiej Strefy Ekonomicznej, którą każdego dnia odwiedza ponad 80 tys. pracowników – dodaje Malcharek.

Obecnie Gemini Park Tychy to największa w Tychach galeria handlowa. Na powierzchni 36,6 tys. m kw. jest blisko 130 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Obiekt położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie uczęszczanej trasy DK1, łączącej m.in. Śląsk z Podbeskidziem, 3,5 km od ścisłego centrum miasta. W centrum handlowym znajduje się także 13 lokali gastronomicznych.