Chcesz zobaczyć największe europejskie gwiazdy Królowej Sportu? Przyjdź na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2023!

Od 20 do 25 czerwca 2023 roku na Stadionie Śląskim odbędzie się wielkie lekkoatletyczne święto, które zgromadzi najlepsze drużyny narodowe z całej Europy. Wstęp na pierwsze trzy dni zawodów jest bezpłatny, a bilety na Superligę są już dostępne tutaj. Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia i kibicuj Biało-Czerwonym razem z nami!

Po raz pierwszy w historii wszystkie ligi Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce zostaną rozegrane w jednym miejscu, a wydarzenie odbędzie się w Chorzowie w ramach III Igrzysk Europejskich. Fani lekkoatletyki z całego świata będą mieli okazję zobaczyć w akcji prawie 50 drużyn podzielonych na trzy dywizje, które będą rywalizować w 37 konkurencjach lekkoatletycznych. W programie zawodów znajdą się m.in. biegi sprinterskie, średniodystansowe i długodystansowe, bieg przez płotki i z przeszkodami, biegi w sztafetach, skoki wzwyż, w dal i trójskok, pchnięcie kulą oraz rzuty dyskiem, młotem i oszczepem.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2023!
Fot. Paweł Skraba

Zawody lekkoatletyczne zostaną rozegrane zgodnie z harmonogramem, który obejmuje poszczególne dywizje i sesje poranne oraz wieczorne. Pierwsze dni zawodów, tj. 20 i 21 czerwca, będą poświęcone rywalizacji Trzeciej i Drugiej Dywizji, a 22 czerwca odbędzie się finał Trzeciej Dywizji w pierwszej części dnia oraz rywalizacja Drugiej Dywizji podczas sesji wieczornej. Wejście na stadion w dniach od 20 do 22 czerwca jest bezpłatne. W kolejnych dniach zawodów będą rywalizować drużyny z Pierwszej Dywizji, w której znajduje się reprezentacja Polski broniąca tytułu Drużynowego Mistrza Europy z 2021 roku. Finałowy dzień zmagań to 25 czerwca, kiedy to odbędzie się rywalizacja Superligi o tytuł Drużynowego Mistrza Europy w Lekkoatletyce.

Drużynowe Mistrzostwa Europy będą bardzo mocnym wejściem w tegoroczny sezon lekkoatletyczny. Przed dwoma laty właśnie w Kotle Czarownic, Biało-Czerwoni obronili złoty medal tych zawodów. Mam nadzieję, że tym razem również Stadion Śląski, który od blisko trzech lat jest naszym Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym, znów będzie szczęśliwy dla reprezentantów Polski. Warto zaznaczyć, że wszystkie ligi Drużynowych Mistrzostw Europy zostaną rozegrane w jednym miejscu. To tylko potwierdza świetną współpracę z European Athletics. Drużynowe Mistrzostwa Europy kapitalnie wprowadzą nas w kolejną wielką imprezę. Już w lipcu na Stadionie Śląskim po raz drugi w historii będziemy gościć Diamentową Ligę, która jak wiemy, zawitała do nas na kolejne lata. Kocioł Czarownic stał się domem naszych lekkoatletów, którzy są dzisiaj naszą światową sportową wizytówką i najlepszą marką. Poziom organizacyjny, jaki gwarantuje Województwo Śląskie imprezom lekkoatletycznym zaowocowało przyznaniem Mistrzostw Europy w 2028 roku, co stanie się po raz pierwszy w historii – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.
Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2023!
Fot. Paweł Skraba
Drużynowe Mistrzostwa Europy 2023 będą wyjątkowym wydarzeniem, które dostarczy kibicom nie tylko emocjonującej rywalizacji, ale również niezapomnianych wrażeń związanych z imprezą. Po raz pierwszy w historii w jednym miejscu właśnie na Stadionie Śląskim – zostaną rozegrane wszystkie ligi Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce. To będzie niezapomniane sportowe święto dla fanów lekkoatletyki. Nie przegapcie szansy i już teraz zarezerwujcie swoje miejsca na trybunach – dodaje Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego.

Bilety na Drużynowe Mistrzostwa Europy 2023 są dostępne na stronie https://tickets.european-games.org. Ceny różnią się w zależności od kategorii miejsc, a ich liczba jest ograniczona. Nie zwlekajcie, zarezerwujcie wstęp na wielkie lekkoatletyczne święto już dziś!