Chciał przekupić policjantów narkotykami i pieniędzmi. Teraz grozi mu 8 lat więzienia

Bieruńscy policjanci zatrzymali 34-latka, który miał przy sobie narkotyki. Chcąc uniknąć odpowiedzialności mężczyzna zaproponował policjantom znaleziony przy sobie susz oraz 150 złotych. Teraz podejrzanemu grozi 8 lat więzienia.

Jacek Skorek
Policjaaa

W Bieruniu policjanci patrolujący rejon miejscowego parku zauważyli dwóch mężczyzn, którzy zachowywali się nad wyraz nerwowo. Ten brak spokoju wśród mężczyzn wzbudził czujność mundurowych. Kiedy stróże prawa podeszli bliżej altanki, w której siedzieli mężczyźni, na stole zobaczyli wysypany zielono-brunatny susz. Po przeszukaniu okazało się, że zawiniątko z takim samym suszem posiadał jeden z zatrzymanych.

150 złotych łapówki

34-latek, przy którym policjanci znaleźli zawiniątko próbował przekupić policjantów. W zamian za „przymknięcie oka” na przestępstwo zaproponował mundurowym narkotyki, oraz pieniądze w kwocie 150 złotych.

Zatrzymani okazali się mieszkańcami powiatu pszczyńskiego, trafili do policyjnego aresztu. – 34-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków, które jak się okazało w całości należały do niego, a także obietnicę udzielenia policjantom korzyści majątkowej. Na czas trwającego postępowania mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Zastosowano też wobec niego poręczenie majątkowe. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia – informują policjanci.