Chwilowy remont wiaduktu na DK86 skończy się przed czasem. Sprawdź, kiedy prace dobiegną końca

Remontowany wiadukt na DK86 w Katowicach ma zakończyć się przed czasem. Ruch zostanie przywrócony najpierw na dwóch, a później na trzech pasach w obu kierunkach.

Patryk Osadnik
PB221179

Zapowiadany wcześniej remont wiaduktu na DK86 - nad łącznikiem pomiędzy ul. Trzech Stawów i Porcelanową - rozpoczął się 2 listopada. Od tego czasu kierowcy borykają się na jezdni ze sporymi utrudnieniami, ponieważ jezdnię z trzech pasów w obu kierunkach zwężono najpierw do jednego w kierunku Tychów i dwóch w kierunku Sosnowca, a później odwrotnie.

Remont wiaduktu na DK86 zakończy się przed czasem

Zgodnie z pierwotnym planem remont miał zakończyć się 12 grudnia, ale Urząd Miasta Katowice poinformował, że droga będzie gotowa kilka dni wcześniej.

W poniedziałek, 6 grudnia, ruch na wiadukcie będzie odbywał się dwoma pasami w obydwu kierunkach. Wówczas prowadzona będzie jeszcze budowa barierki rozdzielającej obie jezdnie.

- We wtorek (7 grudnia) zostanie przywrócony normlany ruch - zapowiada biuro prasowe UM Katowice.

Wiadukt mógł zostać zamknięty całkowicie

Prace na DK86 są prowadzone w związku z niesprawną dylatacją wiaduktu

- Pozostawienie dylatacji na zimę w obecnym stanie mogłoby spowodować ich całkowite zniszczenie, co mogłoby doprowadzić do zamknięcia drogi ze względu na bezpieczeństwo osób, które ją użytkują - wyjaśnił Konrad Wronowski, zastępca dyrektora ds. eksploatacji Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. - Działając w tej chwili, zapobiegniemy ewentualnemu wystąpieniu większych utrudnień w przyszłości - dodał.

W zakres robót wchodzą:

  • rozbiórka uszkodzonych dylatacji blokowych,
  • sfrezowanie nawierzchni w obrębie dylatacji,
  • wykucie wnęk,
  • osadzenie elementów kotwiących,
  • montaż nowych dylatacji modułowych wraz z dozbrojeniem i odtworzeniem ścianek zaplecznych, kap chodnikowych, izolacji oraz nawierzchni w obrębie dylatacji,
  • odtworzenie nasypów pod wiaduktem, uszkodzonych z powodu przeciekającej dylatacji.

Przewidywany koszt remontu to 1,3 mln złotych.