Co Robert Lewandowski mówi o Tychach? Wypytywał go pochodzący z Bojszów mistrz olimpijski

Pochodzący z Bojszów mistrz olimpijski z Tokio w chodzie na 50 kilometrów Dawid Tomala, przeprowadził wywiad z Robertem Lewandowskim dla Przeglądu Sportowego. Polski piłkarz odpowiadał na pytania dotyczące m.in. Śląska i Tychów.

instagram.com/laczynaspilka
Robert Lewandowski

Urodzony w Tychach i mieszkający w Bojszowach chodziarz Dawid Tomala zapytał dla Przeglądu Sportowego piłkarza Bayernu Monachium o to, co najbardziej go urzekło na Śląsku. Lewandowski bez chwili zawahania odpowiedział, że stadion w Chorzowie. Dawid Tomala dopowiedział, że faktycznie Stadion Śląski jest piękny. Polski piłkarz zapytał mistrza olimpijskiego skąd pochodzi, na co Tomala odpowiedział, że z Bojszów, koło Tychów. Gracz Bayernu niestety nie wiedział gdzie są Bojszowy, ale od razu skojarzył Tychy.

Opowiedział historie związaną z tyskim hotelem. Chodziło o hotel „Piramida”, w którym Lewandowski wraz z zespołem przebywał z 10 lat temu. Piłkarz żartobliwie podkreślił, że razem z drużyną myślał, że dzięki pobytowi w tyskim hotelu zyska dodatkową energię. Opowiedział też, że jak witał ich właściciel albo menadżer to każdego dotykał i mówił, że otrzymują oni energię, dzięki której wygrają nadchodzący mecz.

Sportowcy mieli możliwość spotkania się i rozmowy, a także stworzenia zabawnego wywiadu przy okazji przekazania Dawidowi Tomali wylicytowanego wcześniej medalu. Robert Lewandowski przekazał mistrzowi olimpijskiemu wylicytowany wcześniej medal, który Tomala zdobył w Tokio. Pieniądze z licytacji trafiły do potrzebujących dzieci.

– Przy okazji panowie w przyjacielskiej rozmowie wcielili się w rolę reporterów i przeprowadzili ze sobą wywiady. Kapitan reprezentacji Polski pogratulował także ojcu Tomali, Grzegorzowi, sukcesów syna. Tata chodziarza jest jego trenerem – informuje portal Przegląd Sportowy.

czytaj więcej:

Otmala

Niezapomniane chwile Tomali. Jego medal kupił Lewandowski

Kiwior jakub arsenal

Kiwior oficjalnie Kanonierem. Transfer jak z bajki

Gkstychy

Hokejowe emocje i wojsko na Stadionie Zimowym

GKS Tychy

Wtargnięcie na murawę podczas meczu GKS Tychy

Samochodowe Mistrzostwa Tychów. Jesienna runda zmagań na torze FCA

Jesienna runda SMT na torze FCA

Tyska Gala Sportu

Odbyła się Tyska Gala Sportu

118669576 3383808821679219 6702232967086474169 o

Zwycięski koniec GKS-u Tychy. Ale piłkarze i...