Co warto wiedzieć o Konkursie „Śląski Komiks Powstańczy”?

Konkurs „Śląski Komiks Powstańczy” to dzieło gliwickiego wydawnictwa – Fundacja Domena Rozwoju, które postanowiło stworzyć nieszablonowy konkurs. Co właściwie trzeba zrobić? Stworzyć autorski komiks nawiązujący do ważnych wydarzeń, rozegranych na kartach historii Śląska. Nagroda główna to 8 000 zł. O czym jeszcze warto wiedzieć?

MPŚ konkurs 1920x1080

„Śląski Komiks Powstańczy” – co warto wiedzieć?

„Śląski Komiks Powstańczy” to konkurs stworzony prze wydawnictwo Fundacja Domena Rozwoju, które wraz z Partnerami – Stowarzyszenie POKOLENIE i Muzeum Śląskie zorganizowali wyjątkowy konkurs, w którym swoich sił może spróbować każdy, ponieważ limit wieku nie obowiązuje. Co trzeba zrobić? Stworzyć komiks na jeden, wybrany temat:

  • Powstania Śląskie (1919, 1920, 1921),
  • Plebiscyt na Śląsku (1920),
  • Włączenie Śląska do Rzeczpospolitej (1922).

Osoby decydujące się na udział mogą pracować indywidulnie lub w grupie (max. 3-osobowej). Jeżeli chodzi o dopuszczalne techniki jakimi mogą się posługiwać są to:

  • Rysunek,
  • Malarstwo,
  • Grafika komputerowa.

Konkursowa praca…

Powinna składać się z 6 plansz, ale nie więcej niż 15. Dopuszczalny format do A4, wyłącznie w pionie. Uczestnicy mogą opowiedzieć jedną, kilka jak i cały zbiór historii zawartych na jednej planszy. Każda z nich powinna być dokładnie opisana, tak jak wymaga tego regulamin konkursu.

Uczestnicy powinni przesyłać swoje prace w formie kserokopii lub wydruków, w dwóch egzemplarzach. Co jeszcze? Do swoich konkursowych zgłoszeń powinni dołączyć płytę CD z pracą w wersji elektronicznej (format plików: 150 dpi RGB (JPG, PDF) oraz wersją do druku (A4 - 300 dpi CMYK).

Konkurs kończy się…

15 kwietnia 2022 roku, tym samym jest to ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń. No właśnie, zgłoszenia. Uczestnicy mogą odwiedzić Biuro Konkursowe znajdującego się w siedzibie Partnera Organizatora (Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice) osobiście lub przesłać swoją pracę pocztą, kurierem. Prace powinny być oznaczone hasłem „Śląski Komiks Powstańczy”. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie internetowej 15 maja 2022 roku.

Co czeka na laureatów?

Organizator Konkursu – wydawnictwo Fundacja Domena Rozwoju przewiduje następujące nagrody:

  • I nagroda w wysokości 8 000 zł brutto,
  • II nagroda w wysokości 5 000 zł brutto,
  • III nagroda w wysokości 3 000 zł brutto.

Wyróżnione, zwycięskie prace zostaną wydane w antologii „Śląski Komiks Powstańczy”. Każdy laureat otrzyma 5 autorskich sztuk monografii. Więcej informacji na temat konkursu (w tym regulamin) można znaleźć na oficjalnym Fan Page’u Konkursu „Śląski Komiks Powstańczy” – TUTAJ.

Konkursie „Śląski Komiks Powstańczy”, czyli coś dla kreatywnych dusz!

Śląski Komiks Powstańczy – informacje

E-mail: konkurs@pokolenie.org.pl
Tel.: 32 209 00 02
WWW (STOWARZYSZENIE POKOLENIE) | FACEBOOK (KOMIKSOWY KONKURS POWSTAŃCZY)