Coraz bliżej rozbiórki tyskiego „szkieletora”. Od dzisiaj zmiana organizacji ruchu

Dzisiaj 17 czerwca 2021r. przy Alei Jana Pawła II na wysokości CityPoint wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywała na czas prowadzenia prac. Niebawem rozpocznie się rozbiórka wystającej na chodnik części budynku tzw. "szkieletora".

Od 17 czerwca 2021r zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na al. Jana Pawła II. Nastąpi to ze względu na rozpoczynającą się rozbiórkę wystającej na drogę części niedokończonej konstrukcji tzw. „szkieletora”. Chodzi o wydłużenie istniejącego zawężenia o ok. 30 metrów, a zarazem likwidację tymczasowego przejścia przy D.H. Baron i poprowadzenie pieszych parkingiem do istniejącego przejścia na końcu budynku.

Znaki drogowe koło "Szkieletora"

Rozbiórka konstrukcji rozpocznie się w najbliższych dniach, niestety nie ma podanego szczegółowego terminu rozpoczęcia prac.

Koszt rozbiórki to 230 tys. złotych

Przypomnijmy, że firma, która ma dokonać rozbiórki wystającej na chodnik części "szkieletora" Probudowa.com z Wrocławia, zakończyła prace projektowe i otrzymała pozwolenie na przeprowadzenie robót. Prace w terenie ruszą już niebawem, a termin ich zakończenia upływa w lipcu. Koszt zadania (projekt i realizacja) to ok. 230 tys. zł.

czytaj więcej:

L 5

Tychy gotowe na zimę!

Ozdobyswieta

Miasto Tychy montuje specjalne oświetlenie

In 20210616 123427639

Co słychać na skrzyżowaniu przy „Budowlance” w Tychach?

Autobus wpadł do wykopu w Tychach

Tyski autobus wpadł do wykopu

Remont nawierzchni zatoki autobusowej

Utrudnienia dla pasażerów w Tychach

Skrzyżowanie Tychy

Kolejne skrzyżowanie w Tychach w przebudowie

ul. Grota Roweckiego

Przebudowa ulicy Grota-Roweckiego w Tychach