Czarno-biała rzeczywistość zamieni się w kolorowe królestwo dzieci. Warsztaty plastyczne dla najmłodszych

„Papier, zdjęcia, nożyce. Tworzymy kolaż” Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na warsztaty plastyczne dla najmłodszych Punktem wyjścia będą archiwalne fotografie z kolekcji Muzeum Miejskiego w Tychach.

Muzeum Miejskie Tychy
Muzeum miejskie tychy papier zdjecia nozyce tworzymy kolaz 10 11 01 2022 fot marek nowicki kolaz anna ryn

Czarno-białe zdjęcia posłużą do stworzenia rysunków i kolaży, którymi uczestnicy zamienią szarą rzeczywistość w kolorowe królestwo dzieci. Uczestnicy nauczą się, czym jest kolaż i spróbują własnych sił w tej dziedzinie.

– Wykorzystamy wiele różnych technik plastycznych – zapewniają organizatorzy.

Jak zapewnia Muzeum Miejskie w Tychach zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7–9 lat (klasy I–III) otworzą najmłodszym drogę do udziału w projekcie realizowanym przez Muzeum Miejskie w Tychach i Szkołę Filmową im K. Kieślowskiego w Katowicach. Prace powstałe podczas warsztatów posłużą Annie Ryń do stworzenia własnych kolaży. W ten sposób najmłodsi uczestnicy i uczestniczki warsztatów zostaną współautorami i współautorkami projektu artystycznego realizowanego pod okiem Rafała Milacha, artysty i wykładowcy Filmówki.

Prowadząca zajęcia

Anna Ryń – studentka IV roku Realizacji Obrazu Filmowego i Fotografii w Szkole Filmowej im K. Kieślowskiego w Katowicach. Fotografka, autorka etiud filmowych oraz kolaży. Lubi pracować z dziećmi. W ramach współpracy z EgoFilm prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej w całej Polsce. Prowadziła także zajęcia plastyczne w przedszkolu Gryfne w Katowicach.

Kiedy i gdzie?

  • data: 10 stycznia (poniedziałek) i 11 stycznia 2022 (wtorek), godz. 9.00–10.30

  • miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat, pl. Wolności 1

  • zapisy (liczba uczestników ograniczona): 887 450 212 (także SMSem), a.kura@muzeum.tychy.pl

  • wstęp wolny