„Czas na architekturę“. Tym razem o tyskich szkołach

Kolejne spotkanie z cyklu „Czas na architekturę“, organizowanego przez Muzuem Miejskie w Tychach, dotyczyć będzie tyskich szkół. Opowie o nich Anna Syska, historyczka i popularyzatorka architektury.

fot. Zygmunt Kubski/Muzeum Miejskie w Tychach
Tychy Szkoła Podstawowa nr 18

Ważnym elementem budowy nowego miasta Tychy, oprócz inwestycji w mieszkalnictwo, sieci lub obiekty handlowe i usługowe, była także budowa szkół – tłumaczą w tyskim Muzeum Miejskim.

„Architektura dla edukacji, czyli rzecz o tyskich szkołach”

W mieście zrealizowano wiele unikatowych pomysłów, o których będzie można posłuchać podczas spotkania „Architektura dla edukacji, czyli rzecz o tyskich szkołach” obędzie się w najbliższy czwartek, 24 listopada 2022 r., w Starym Magistracie przy ul. Wolności 1 w Tychach. Początek o godz. 18.00. Wstęp na spotkanie jest wolny. Zapisy: tel. 887 450 212 (także SMSem), e-mail: g.oleksy@muzeum.tychy.pl

Gościem spotkania będzie Anna Syska – historyczka i popularyzatorka architektury. Autorka książki „Spodek w Zenicie. Przewodnik po architekturze lat 1945–1989 w województwie śląskim”. Zajmuje się dziedzictwem kulturowym województwa śląskiego i zachodniej Małopolski, a zwłaszcza architekturą XX wieku. Pracuje jako Miejska Konserwator Zabytków w Tychach. Prowadzi popularny profil na Instagramie @to_tylko_architektura.

„Czas na architekturę” to cykl spotkań traktujących o sztuce projektowania, organizowania i kształtowania szeroko pojętej przestrzeni. Wspólny mianownik kolejnych odsłon cyklu stanowią wątki tyskie.

Na zdjęciu Szkoła Podstawowa nr 18, fot. Zygmunt Kubski, 1968, ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach.
Wodny plac zabaw, Tychy

Może Cię zainteresować:

Zobacz wizualizacje wodnego placu zabaw w parku Jaworek. Duży tyski park zyska kolejne atrakcje

Autor: Redakcja

13/10/2022

Spacer architektoniczny

Może Cię zainteresować:

Śladem tyskiej architektury i urbanistyki lat 70. i 80. Wybierz się na spacer po osiedlach K, L i S

Autor: Redakcja

10/08/2022