Czasowe ograniczenie działalności oddziałów w Szpitalu Megrez Tychy

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez poinformował o czasowym ograniczeniu działalności oddziałów.

Szpital Megrez

Szpital Megrez w Tychach informuje o czasowym ograniczeniu działalności oddziałów:

  • Chorób Wewnętrznych,
  • Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologicznym

Od 1 do 15 sierpnia zostaje wstrzymana działalność Izby Przyjęć w zakresie diagnostyki i kwalifikacji do hospitalizacji pacjentów internistycznych. Opiekę nad tymi pacjentami sprawować będą podmioty ościenne w ramach dostępności miejsc - informuje Szpital Megrez.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny

2012 roku, 1 czerwca w budynku szpitalnym rozpoczął działalność Wojewódzki Szpital Specjalistyczny prowadzony przez spółkę Megrez, której udziałowcem był początkowo samorząd wojewódzki, zaś od 2014 roku także samorząd miasta Tychy oraz powiat bieruńsko-lędziński. Od października 2017 roku właścicielami Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez są: miasto Tychy oraz Powiat Bieruńsko-Lędziński. Prezesem zarządu i dyrektorem generalnym od początku istnienia WSS Megrez jest mgr Mariola Szulc. Szpital prowadzi 12 oddziałów, 4 zakłady, Izbę Przyjęć, poradnię nocną i świąteczną.

Pod koniec czerwca Szpital Megrez poinformował o wznowieniu działalności Oddziału Geriatrycznego, który jest dedykowany diagnozowaniu i leczeniu pacjentów po 60. roku życia, których schorzenia w krótkim czasie powodują pogorszenie sprawności.