Czujki czadu za darmo dla osób, które wymienią stary piec. Liczy się kolejność zgłoszeń do programu

Jak informuje Urząd Miasta Tychy, 25 pierwszych osób, które wezmą udział w projekcie grantowym pod nazwą „Wymiana węglowych źródeł ciepła szansą na poprawę powietrza w Tychach”, otrzyma czujki czadu przekazane przez Państwową Straż Pożarną i wojewodę

Czujki czadu

Nabór wniosków do programu wymiany starych źródeł ciepła na nowe, bardziej ekologiczne, zaczął się 27 kwietnia i potrwa do 28 maja 2021. Może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec Tychów pod warunkiem, że spełni określone w regulaminie programu warunki.

Wszelkie informacje na temat programu oraz realizowanej w związku z nim kampanii pod hasłem: „Czysta decyzja” można znaleźć na stronie operatora projektu.

Na pierwsze osoby, które zgłoszą się do programu, czeka niespodzianka

- 25 osób, które pierwsze złożą poprawnie wypełniony wniosek, otrzyma czujki czadu. Chcemy tym samym jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców naszego miasta do udziału w programie i wymiany starego pieca na bardziej ekologiczny. Tylko od nas zależy, jakim powietrzem będziemy w Tychach oddychać, dlatego zróbmy wszystko, by jakość powietrza była coraz lepsza. Co więcej, wymiana „kopciucha” wcale nie musi być bardzo kosztowna – w ramach programu można otrzymać nawet 80% dofinansowania. Dlatego nie szukajmy wymówek i nie czekajmy z decyzją – zachęca Hanna Skoczylas- z-ca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Urząd Miasta Tychy otrzymał czujki od Państwowej Straży Pożarnej, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno-informacyjnej na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla: „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

- W okresie grzewczym wzrasta ryzyko powstania pożarów i zatruć tlenkiem węgla w budynkach mieszkalnych. Źródłem emisji tlenku węgla są urządzenia grzewcze opalane drewnem, węglem, gazem czy olejem opałowym. Teraz sezon grzewczy się kończy, ale zadbajmy, by przed rozpoczęciem kolejnego sezonu grzewczego wykonać przeglądy i sprawdzić wentylacje w domu. Posiadanie czujki czadu także jest dobrym rozwiązaniem, czujka da nam sygnał, gdyby działo się coś złego – mówi st. bryg. Piotr Szojda – Komendant PSP w Tychach.

Czujki, które otrzymają tyszanie, zostały kupione ze środków Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

czytaj więcej:

Zespół Szkół nr 5 w Tychach

Wystawa w tyskiej budowlance

Pasieka przy SMS Tychy

Przy tyskiej szkole powstała pasieka

Hub Zielonej Gospodarki Tychy - hala Piłsudskiego

Hub Zielonej Gospodarki powstanie w Tychach

Lodowisko tychy

Lodowisko wróci na plac pod „Żyrafą”

Bbc creative 1w20 Cysy1cg unsplash

Sprawdź, które żłobki dostaną dofinansowanie

Zmiany na stanowiskach w policji

Policja w Tychach ma nowego komendanta

Tychy Tęcza

W Tychach powstanie pierwszy zielony przystanek w mieście