Czy dobry sen jest rzeczywiście ważny?

Sen ma ogromne wpływ na zdrowie ludzkiego organizmu! Jego brak może prowadzić nie tylko do niewyspania, ale również może być przyczyną zmęczenia, rozdrażnienia, zaburzeń koncentracji, a nawet problemów zdrowotnych. I tu rodzi się pytanie, co powinien zrobić człowiek, aby podnieść jakość swojego snu? To proste! Trzymać się kilku sprawdzonych zasad. Poznajcie je.

Godzina na wagę złota

Na dobry sen wpływa szereg czynników. Jednym z nich jest oczywiście długość snu. Oczywiście, jego ilość będzie różnić się ze względu na wiek, a nawet rodzaj wykonywanej pracy. Dobrym przykładem są dzieci, które potrzebują zdecydowanie więcej snu niż osoby starsze. Zatem ile powinien spać człowiek i to każdego dnia? Przyjmuje się, że od 7 do 9 godzin. Okazuje się, że tyle czasu wystarczy, aby ludzki organizm zaznał należytego odpoczynku, jego mięśnie i mózg się zregenerowany, a ciało opuściły toksyny.

Co zjeść na kolację?

Oczywiście długość snu jest niezwykle ważna. Niemniej, na jakość snu wpływa również to, co człowiek zje przed zaśnięciem. Jak można się słusznie domyślać, wieczorem metabolizm zwalnia tempo. Układ pokarmowy nie poradzi sobie z tłustą kolacją. Co może prowadzić do pojawienia się nadprogramowych kilogramów, a także kłopotów z zaśnięciem. Właśnie dlatego, ludzie powinni przywiązywać ogromną wagę do tego co jedzą, zwłaszcza przed zaśnięciem. Najlepiej, aby postawili na lekkostrawne potrawy, które nie wywołają żołądkowych rewolucji.

Świeże powietrze ułatwia zasypianie

Zgadza się! Osoby, które pragną zadbać o własną jakość snu, powinny latem spać przy otwartym lub uchylonym oknie. Z kolei podczas zimniejszych miesięcy, warto przewietrzyć sypialnie przed zaśnięciem, o ile jakość powietrza na to pozwala. Co więcej, świeże powietrze nie tylko wpływa na jakość snu, ale również ułatwia pozbyć się kurzu i szkodliwych drobnoustrojów.

Komfortowy materac

Okazuje się, że wybór odpowiedniej twardości materaca oraz dopasowanie wykorzystanych materiałów do sylwetki ludzkiego ciała, zdecydowanie podnosi jakość snu. W tym miejscu warto podkreślić, że uniwersalny materac nie istnieje. Zatem każdy użytkownik powinien dopasować rodzaj materaca do swoich indywidualnych potrzeb, a jest w czym wybierać!

Wieczorne rytuały

Nie od dziś wiadomo, że każdy spędza wieczór na swój własny sposób. Jedni decydują się na maraton filmowy, zaś inni sięgają po ulubioną książkę, piją ciepło mleko. Możliwości jest naprawdę wiele. Ważne, aby każdy przed zaśnięciem odpowiednio się zrelaksował i wyciszył. Wówczas nie czeka go nic innego, jak dobry sen.

Dobry sen, czyli gdy codzienne rytuały mają znaczenie!
Salon Dr Materac w Katowicach zaprasza!
WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE
Park aranżacji wnętrz Home Concept Design Park
al. Walentego Roździeńskiego 191
40-314 Katowice
Tel.: 575 222 570
e-mail: katowice@drmaterac.pl
Pn-Pt: 10-19
Sobota: 10-18