Darmowa komunikacja z okazji Święta Szlaku Zabytków Techniki

Już 11 września odbędzie się Święto Szlaku Zabytków Techniki. Podczas tegorocznej Industriady, wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Atrakcje będą dostępne w samych Tychach, ale w okolicy nie brakuje innych, ciekawych propozycji.

Bus

Industriada to festiwal, który każdego roku przyciąga setki fanów zabytków w naszej okolicy. W tym roku, organizatorzy zaplanowali naprawdę wiele atrakcji. Co można zobaczyć w pobliżu?

  • Browar Obywatelski
  • Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie
  • Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych

Oczywiście miejsc jest znacznie więcej. Pełna lista dostępna jest tutaj.

Darmowe przejazdy ZTM

Od 8:00 do 22:00 uczestnicy festiwalu będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów - autobusami, tramwajami czy trolejbusami! To ponad 400 linii, które obsługują aż 6000 przystanków, tworząc siatkę ponad 10 tys. połączeń.

– Jesteśmy podmiotem zaangażowanym w społeczne życie regionu. Nasza aktywność związana z Industriadą jest tego dowodem. Funkcjonujemy już trzeci rok i trzeci raz partnerujemy temu wydarzeniu – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego. – Wybierając bezpłatny transport ZTM będzie można sprawnie docierać niemal pod same drzwi obiektów Szlaku Zabytków Techniki. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny kupon, który jest gotowy do pobrania z oficjalnej strony Festiwalu w zakładce Transport – dodaje Wawrzaszek.

Z Tychów do...?

Wszystko zależy od pomysłu i możliwości czasowych. Autobusem lub pociągiem dojechać można chociażby do Katowic, gdzie przygotowano wiele atrakcji.

Darmowy przejazd można zarezerwować także na trasie Kolei Śląskich.

Poniżej oficjalna zapowiedź kolejnej edycji festiwalu.